Włókniarz lepszy od Górnika

W spotkaniu 29. kolejki łódzkiej klasy okręgowej Włókniarz Pabianice pokonał na wyjeździe bezpośredniego rywala w walce o awans do IV ligi – Górnika Łęczyca i na 5 kolejek przed końcem sezonu ma 13 punktów przewagi.

Matematycznie awansu pabianiczanie jeszcze nie mają, ale już tylko prawdziwy kataklizm mógłby go odebrać drużynie z ul. Grota–Roweckiego. Już w środę „zieloni” mogą natomiast oficjalnie świętować awans, jeśli pokonają u siebie czerwoną latarnię ligi – MKS 2000 Tuszyn.

Pabianiczanie w tym spotkaniu udowodnili rywalowi, kto tak naprawdę zasługuje na awans. Już po kwadransie piłkarze Włókniarza objęli prowadzenie za sprawą Kozłewskiego, a na pięć minut przed końcem pierwszej połowy ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Taki obrót spraw nieco rozluźnił zawodników lidera i tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Wdowiak. Niespodziewanie tuż po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził natomiast Olczyk. Kolejne bramki padały jednak już tylko dla Włókniarza. Pabianiczanie odpowiedzieli trafieniami Gorącego i ponownie Kozłewskiego. Mecz ten na pewno był widowiskowy i mógł się podobać kibicom.

Górnik Łęczyca – Włókniarz Pabianice 2:4 (1:2)
0:1 – Damian Kozłewski 15. min, 0:2 – Damian Kozłewski 40. min, 1:2 – Mariusz Wdowiak 45. min, 2:2 – Łukasz Olczyk 50. min, 2:3 – Grzegorz Gorący 58. min, 2:4 – Damian Kozłewski 68. min

Źródło: zyciepabianic.pl