Andrespolia jedną nogą w okręgówce

Zwycięstwo 4:2 nad AMII Nowosolna pozwoliło Andrespolii utrzymać 2-punktową przewagę nad LKS-em Rosanów. Ich bezpośredni rywal w walce o awans uporał się z Miazgą Brójce, pokonując ich 2:0. Do zakończenia rozgrywek pozostała jedna kolejka.

Pojedynek pomiędzy Andrespolią a zespołem z Nowosolnej rozpoczął się idealnie dla gospodarzy. W 7. minucie Grzesiek Cipiński prostopadle zagrał piłkę do Arkita, ten głową odegrał do Kamila Gumela, który mocnym strzałem z lewej nogi nie dał szans bramkarzowi AMII. Gdy wydawało się, że Andrespolia będzie kontrolowała spotkanie, do głosu doszli goście. Jeden z ich kontrataków przyniósł im bramkę. Sam na sam wyszedł jeden z napastników gości, jego strzał zablokował Jakóbiec, jednak przy dobitce był już bez szans. Na odpowiedź Andrespolii nie trzeba było długo czekać. Do rzutu wolnego na 20 metrze podszedł strzelec pierwszej bramki. Gumel uderzył silnie, po drodze piłka odbiła się od jednego z obrońców i kompletnie zaskoczyła bramkarza. Jeszcze przed przerwą Andrespolia strzeliła 3 bramkę. W polu karnym ręką zagrał obrońca AMII. Do jedenastki podszedł Gumel, który pewnie pokonał bramkarza kompletując tym samym hat-tricka.

W drugiej połowie gra się wyrównała. W 60. minucie kontaktową bramkę, po składnej akcji, zdobyli goście. Jednak rezultat 3:2 nie trwał zbyt długo. Rzut wolny z boku boiska wykonywał Marcin Górowski. Oddał piękny, soczysty strzał w samo okienko bramki nie dając szans bramkarzowi. Andrespolia mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak Michał Durka trafił w poprzeczkę. Drużyna AMII kończyła mecz w dziewiątkę. W 90. minucie za drugą żółtą kartkę z bosika został usunięty jeden z zawodników Nowosolnej, zaś bramkarz AMII został wyrzucony za obrażanie sędziego.

Andrespolia – AMII Nowosolna 4:2 (3:1)