Lechia blisko ligi wojewódzkiej

Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek ligi okręgowej Michałowicza o krok od awansu do ligi wojewódzkiej jest Lechia Tomaszów. W zaległym meczu tomaszowianie zremisowali 2:2 z Mechanikiem Radomsko.

Przed meczem w lepszej sytuacji byli tomaszowianie, którzy mieli nad Mechanikiem dwa punkty przewagi. Radomsko musiało więc wygrać.
Pierwsza część meczu to wyraźna dominacja Lechii. Tomaszowianie stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, ale żadnej z nich nie potrafiła zamienić na gola. Świetnie w bramce Mechanika spisywał się Mateusz Antczak. Radomszczanie sporadycznie przedostawali się pod bramkę rywala. W samej końcówce pierwszej połowy niespodziewanie to Mechanik wyszedł na prowadzenie. Uderzenie Kamila Paradzińskiego odbił przed siebie bramkarz Lechii. Skuteczną dobitką popisał się Bartosz Tuderek i w tym momencie Mechanik był liderem. Trzy minuty później było już 2:0 po ładnym uderzeniu Adriana Woldańskiego.
Sześć minut po przerwie mogło być 3:0, ale po uderzeniu Piotra Szymczyka piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole. W 52. minucie Damian Rudzki zaskakującym strzałem zdobył dla Lechii pierwsza bramkę. Kontaktowy gol dodał tomaszowianom skrzydeł i po dwóch kolejnych minutach był już remis. Gola po indywidualnej akcji zdobył Adam Biskup.
W samej końcówce obie drużyny mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale spotkanie ostatecznie skończyło się podziałem punktów. Dla tomaszowian był to jednak zwycięski remis, który praktycznie oznacza awans tego zespołu do ligi wojewódzkiej.
Mechanik Radomsko – Lechia Tomaszów Maz. 2:2 (2:0)
Bramki: Bartosz Tuderek 33, Adrian Woldański 36 – Damian Rudzki 52, Adam Biskup 54.

Autor: pejot