AKTUALNOŚCI
Dziecięcy festyn na Elcie

Już po raz drugi na boisku K.S. Elta Łódź na Teofilowie odbył się dziecięcy festyn piłkarski. Wzięło w nim udział ponad 70 dzieci. W tym roku oprócz głównego turnieju siedmiu drużyn sześcioosobowych, młodzi piłkarze rywalizowali ze sobą jeszcze w dwóch konkurencjach: żonglowaniu piłką oraz slalomie z piłką.

Festyn był zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych. Zawodnicy grający w reprezentacjach szkół nie mogli mieć więcej niż 11 lat. Trzy szkoły reprezentowały Teofilów (SP 3, SP 182, SP 71), kolejne szkoły to: SP116 (Kochanówka), SP 40 (osiedle Mireckiego) oraz szkoła podstawowa z Rąbienia. Na turnieju nie zabrakło również gospodarzy – drużyny Klubu Sportowego Elta, złożonej z młodszych zawodników oraz wychowanków Elty, których szkoły nie brały udziału w zawodach.

Finały we wszystkich trzech konkurencjach były bardzo wyrównane i emocjonujące. Zwycięzcami turnieju zostali zawodnicy  SP 182, którzy pokonali  w finale 3-2 SP 3. Dwie bramki dla przegranych zdobył Jakub Niedziałek, dla zwycięzców dwa gole zdobył Daniel Kowalczykowski a jednego Adam Posiewała. Trzecie miejsca zajęła drużyna Elty Łódź, która po „złotym golu” Jakuba Kozłowskiego pokonała 2-1 SP 71. Dużą niespodzianką zakończyła się rywalizacja o króla żonglerki. Niespodziewanie zawody te wygrała Wiktoria Trzepałkowska z SP 40. Wiktoria ma za sobą treningi w klubie sportowym, co pokazała sprawnie żonglując bez przerwy przez kilka minut. Konkurs slalomu z piłką wygrał Daniel Dąbkowski ze Szkoły Podstawowej w Rąbieniu, a królem strzelców całej imprezy został Igor Stefański z SP 182.

Dzięki zaangażowaniu klubu, trenerów, zawodników, rodziców oraz prywatnych sponsorów II festyn piłkarski Elty Łódź przebiegał w radosnej atmosferze. Każdy uczestnik dostał pamiątkowy medal oraz dodatkowo brał udział w loterii prezentów. Uczniom i ich opiekunom sponsor drużyny młodych piłkarzy Elty – Restauracja Europa, zapewnił darmowy catering w postaci napojów oraz ciepłego jedzenia z grilla. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali trenerzy Rafał Majewski i Paweł Czapiński oraz Sebastian Kubiak i Kamil Chybowski.

Cała impreza została zorganizowana w ramach miejskiego programu przeciwdziałaniu narkomanii  pod nazwą: Organizowanie i  prowadzenie zajęć i imprez sportowych dla dzieci i młodzieży promujących życie bez narkotyków. Dzieci i organizatorzy już nie mogą się doczekać kolejnej edycji piłkarskich potyczek na boisku Elty. Można więc być pewnym, że ten coroczny turniej stanie się już tradycją na Teofilowie.

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
19Teofilow08
12 lat temu

NA TEOFILOWIE TYLKOM ŁKS