AKTUALNOŚCI
Młodzież ŁKS na Alianz Arenie

Młodzi piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego rocznika 2000 odnieśli spory sukces zajmując trzecie miejsce w „Jugend Turnier Schemmerhofen”, czyli turnieju młodzieży, który rozegrano w Niemczech. Oprócz zawodów piłkarze obejrzeli także wewnętrzny sparing Bayernu Monachium i zwiedzili stadion Allianz Arena.


 

Piłkarski turniej „Jugend Turnier Schemmerhofen”  rozegrano w okolicach Ulm w Niemczech. W zawodach rywalizowało 13 drużyn.

W rozgrywkach grupowych piłkarze rocznika 2000 ŁKS zajęli 2. miejsce po pięciu meczach wygranych i jednej porażce 0:1. Niestety w półfinale młodzi łodzianie ulegli drużynie gospodarzy, która wygrała cały turniej. W meczu o trzecie miejsce ŁKS odniósł jednak pewne zwycięstwo 3:0 z drużyną, z którą doznał minimalnej porażki w grupie.

Pomimo, że turniej odbywał się w małej miejscowości to na obiektach o standardzie, którego w Łodzi nie ma.

Atrakcją dla młodych zawodników był udział w Otwartym Dniu na Alianz Arenie, który stanowił inaugurację sezonu Bayernu Monachium. Oprócz imprez towarzyszących odbył się mecz towarzyski obu drużyn Bayernu. Wygrała drużyna czerwonych 1:0, dzięki świetnej postawie nowego bramkarza Neuer’a.

Wyjazd odbył się przy wsparciu Przedsiębiorstwa AGAT SA z Koluszek.

Jesienią zawodnicy ŁKS rocznik 2000 mają zaplanowany wyjazd do Brukseli na mecz Anderlechtu, przed którym zawodnicy ŁKSu zweryfikują swoje umiejętności w sparingu z rówieśnikami „Fiołków”. Wyjazd możliwy będzie dzięki udziale drużyny w turnieju Deichmann Mini Mistrzostwa Europy 2011.

ŁKS rocznik 2000 wystąpił w niemieckim turnieju w składzie: A.Kowalski, D.Szymorek, R.Badowski, M.Bachanek, M.Misiak, A.Cieślik, D.Pieśla, S.Lamprycht, K.Cygan, P.Pytloch.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments