Pelikan gra dalej! Zagłębie pokonane!

Pelikan Łowicz pokonał w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski II-ligowe Zagłębie Sosnowiec 2:0 i awansował do kolejnej rundy. Łowiczanie odnieśli zasłużone zwycięstwo, choć trzeba przyznać, że losy spotkania mogłyby się różnie potoczyć, gdyby nie czerwona kartka dla Dawida Ryndaka w 70. minucie meczu.

Podopieczni Roberta Wilka przez cały mecz mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować bramką. Najbliższy szczęścia spośród piłkarzy Ptaków był Robert Łakomy, ale jego strzał głową zatrzymał się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Jakuba Miszczuka.

Losy pojedynku rozstrzygnęły się, więc dopiero po zmianie stroń, a kluczowa dla losów meczu była 70. minuta meczu. Wtedy to sędzia Mariusz Korzeb z Warszawy wyrzucił z boiska Dawida Ryndaka, a łowiczanie wykonywali rzut wolny z boku pola karnego. Piłkę dośrodkował Michał Adamczyk, a niefortunną interwencją własnego bramkarza pokonał Michał Grunt.

Goście nie byli już w stanie przeciwstawić się gospodarzom, a piłkarze z Łowicza co rusz zaczęli zagrażać bramce Zagłębia. Miszczuk obronną ręką wychodził do 86. minuty. Wtedy to jednak skapitulował po strzale wprowadzonego na boisku w 63. minucie Łukasza Mitka.

Drugi gol wprowadził rozluźnienie w szeregi Pelikana. Sosnowiczanie chwilę po straconej bramce ruszyli do ataku i stanęli przed szansą zdobycia gola kontaktowego. Po faulu bramkarza arbiter podyktował rzut karny. Michał Pytkowski znakomicie obronił jednak uderzenie Marcina Lachowskiego.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski Pelikan zagra z Okocimskim KS Brzesko. Mecz ten ma odbyć się w Łowiczu 3. sierpnia.

Pelikan Łowicz – Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)
1:0 – Grunt 71’ (sam.)
2:0 – Mitek 86’
Żółte kartki: Pytkowski, Łochowski, Grajek (Pelikan) oraz Ryndak (Zagłębie).
Czerwona kartka: Dawid Ryndak (Zagłębie) / 70’ – za drugą żółtą /
Sędzia: Mariusz Korzeb (Warszawa).
Widzów 150

Pelikan: Pytkowski – Łakomy, Gołka, Brodecki, Żółtowski – Kowalczyk (89’ Pomianowski), Łochowski, Grajek, Adamczyk – Solecki (89’ Kosiorek), Okoński (63’ Mitek).

Zagłębie: Miszczuk – Strojek, Jarczyk, Madej, Ryndak – Stefański, Domański (60’ Lachowski), Sierczyński, Bernaś (73’ Bochenek) – Grunt (79’ Skrzypek), Szatan.