Włókniarz Zelów za burtą PP

Z 40-minutowym opóźnieniem z powodu zalania boiska, rozpoczęło się środowe spotkanie rundy przedwstępnej Pucharu Polski, w którym Włókniarz Zelów podejmował II-ligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Drużyna z Zelowa choć prowadziła 2:1, ostatecznie przegrała 2:3 i pożegnała się z rozgrywkami.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, a worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie meczu. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście z Nowego Dworu Maz., a dokładniej Michał Strzałkowski, który w 48. minucie otworzył wynik meczu. Dwie minuty później był już remis, a piłkę do siatki strzałem głową skierował Dawid Pałyska. W 65. minucie podopieczni Mariusza Wilkowieckiego prowadzili 2:1, a gola uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Krzysztof Michalak. W 75. był już remis 2:2, a na sześć minut przed końcem spotkania wynik ustalił Piotr Maślanka.

Włókniarz Zelów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (0:0)
bramki:
Dawid Pałyska (50.), Krzysztof Michalak (65.) – Michał Strzałkowski (48.), Piotr Bajera (75.), Piotr Maślanka (84.)
żółte kartki: Kamil Bendkowski, Mateusz Kołuda – Michał Jagodziński, Adam Gmitrzuk.
sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).
widzów: 300.

Włókniarz: Paweł Wiśniewski – Kacper Jędrychowski, Michał Stasiak (33 Mateusz Kołuda), Dawid Pałyska, Krzysztof Michalak – Kamil Gawroński (86 Adrian Mik), Daniel Dymek, Kamil Bendkowski, Piotr Boczkiewicz (46 Damian Kieraś), Samuel Uche Obi – Krzysztof Kukulski.

Świt: Michał Bigajski – Łukasz Sosnowski, Karol Drwęcki, Adam Gmitrzuk, Michał Jagodziński – Michał Lelujka (90. Michał Krzymiński), George Enow, Odong Obem, Piotr Maślanka – Patryk Zych (62. Piotr Bajera), Michał Strzałkowski (90. Mateusz Zawiska).