Puchar Polski w sieradzkim

Pierwsza runda Pucharu Polski Okręgu Sieradzkiego już za nami. Pierwotnie w tej fazie rozgrywek miały odbyć się 32 mecze, jednak 7 z nich nie doszło do skutku, z powodu wycofania się niektórych drużyn.

Zweryfikowany jako walkower został mecz UKS Ustków – LKS Kobierzycko, na korzyść UKS-u. Na boisku goście wygrali 1:5, lecz w drużynie podopiecznych Roberta Trojszczaka wystąpili nieuprawnieni zawodnicy, m.in. Marcin Kobierski i Mariusz Graczykowski (KS Warta Sieradz).

Zaskoczeniem może być zwycięstwo Czastar nad Jagą Lututów 3:0 i Łubnic z Victorią Skomlin 5:0.
Niespodziewanym wynikiem jest także wygrana Rolnika Skąpa („B” Klasa) nad Strzelcami Wielkimi (awans do Klasy Okręgowej). Rolnik odniósł zwycięstwo 2:0 po bramkach Dawida Taranka.
Najwyższe zwycięstwo odniósł zespół z Chotowa, wygrywając na wyjeździe w Krzyworzece 3:12, gdzie mecz jako gospodarz rozgrywały Komorniki.

Kibice Jutrzenki Warta mają powody do zadowolenia, bowiem pierwsza drużyna, jak i zespół Oldboyów uzyskały awans do następnej rundy Pucharu Polski.
Jutrzenka pokonała na wyjeździe Rychłocice 11:0 (4:0). Wspaniałą skutecznością popisał się w tym meczu Piotr Sajda, który trafiał do bramki rywali aż sześciokrotnie. Dwa gole zainkasował na swoim koncie Robert Jarecki, a po jednym: Tomasz Królikowski, Piotr Świniarski oraz Marcin Nowicki.
Oldboye Juve odnieśli zwycięstwo 2:1 nad Unią Męka, która w sezonie 2010/2011 zajęła drugie miejsce w „B” Klasie, przegrywając baraże o wejście do Klasy „A”.

Podobnie jak w przypadku Juve, Szadek także zgłosił do rozgrywek dwie drużyny.
Ekipa Oldboyów uległa beniaminkowi Klasy „A” – LKS Paprotnia 2:7.

Pierwsza drużyna Victorii Szadek, po dramatycznej końcówce pokonała na wyjeździe TS Janiszewice 1:3 (0:1). Do końca regulaminowych 90. minut było 1:1 i wiele osób sądziło, że będzie dogrywka. Jednak gospodarze stracili dwie bramki w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry.

Dreszcz emocji nastąpił również w Pyszkowie, gdzie miejscowy LKS przegrał 1:2 (0:1) ze spadkowiczem z Klasy „A” – LZS Wrońsko. Gospodarze z przebiegu całego meczu byli zespołem lepszym, jednak mimo wielu klarownych sytuacji musieli uznać wyższość drużyny z Wrońska, która decydującą bramkę zdobyła w ostatniej minucie spotkania.

GKS Burzenin, który początkowo miał grać z MLKS Konopnica, rozegrał mecz z LKS Park Starzenice. W drugiej rundzie PP zobaczymy Burzenin, który skromnie pokonał Park 1:0.

Rywalem KS Chojne pierwotnie miała być Prosna Wieruszów. Jednak drużyna ta wycofała się z rozgrywek, a w jej miejsce dołączony został zespół LZS Młynisko. Chojne wygrało pewnie 5:1.

Rezerwy Warty Sieradz pokonały u siebie występujący w Klasie Okręgowej – LKS Piast Błaszki 7:0 (2:0). Cztery bramki dla Warty zdobył Kamil Kielek, po jednej: Paweł Sobczak, Michał Zawalich i Adrian Sroczyński.

W Słomkowie, miejscowy LKS podejmował GKS Widawę. Zwycięstwo odnieśli goście 1:2, po trafieniach Dawida Kazimierczaka i Marcina Stelmaszczyka.

źródło: sieradzkifutbol.pl