Kutno w formie przed ligą

Tydzień przed inauguracją ligowych rozgrywek MKS Kutno po dobrym meczu pokonał na własnym boisku czwartoligową Włocłavię Włocławek 3–0 (0–0). Dwie bramki zdobył Rafał Kubiak, a jedną dołożył Mariusz Jakubowski.

W sobotnim spotkaniu zagrać nie mogło kilku kontuzjowanych zawodników. Byli to między innymi obrońcy Przemysław Michalski i Maciej Rutkowski oraz napastnicy Michał Rosiak i nowy nabytek Robert Kowalczyk. Kutnianie od początku starali się narzucić rywalom swój styl gry, ale w ich poczynaniach było sporo niedokładnych podań i niewymuszonych strat. Mimo to stworzyli sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji do objęcia prowadzenia. Po niemal gry na strzał z dystansu zdecydował się Wojciech Borowiec, a piłka zatrzymała się na spojeniu bramki strzeżonej przez czarnoskórego golkipera Ibrahima Tandjigorę. Kilka minut później Rafał Kubiak strzałem z rzutu wolnego tuż zza szesnastki sprawdził wytrzymałość słupka. Im było bliżej końca pierwszej odsłony, tym podopieczni Kamila Sochy grali coraz lepiej i popełniali mniej błędów. Starali się długo utrzymywać przy piłce i jednocześnie często goszcząc pod polem karnym włocławian. Przed przerwą bardzo dobrą okazję do zdobycia gola miał Dawid Dzięgielewski, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Włocłavii.

Druga połowa rozpoczęła się od żwawych poczynań gości. Zapędy podopiecznych Wiesława Borończyka skutecznie ostudził Rafał Kubiak, który potrzebował zaledwie dwóch minut by dwukrotnie zapisać się na liście strzelców. Kapitan „Miejskich” najpierw uderzeniem z około szesnastu metrów sfinalizował świetną akcję Adama Grzybowskiego, zaś chwilę później wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Sylwestrze Płachecie. W 72. minucie trener Kamil Socha zdecydował się na kilka roszad w składzie. Na boisko weszło czterech zawodników, w tym Mariusz Jakubowski. Jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. „Mario” tuż przed ostatnim gwizdkiem zakręcił defensorami z Włocławka i przepięknym lobem z kilku metrów ustalił rezultat sobotniej potyczki na 3–0 dla żółto–niebieskich. – Zaprezentowaliśmy niezłą piłkę i jestem zadowolony z przebiegu meczu. Graliśmy w trudnych warunkach przy mocnym słońcu, ale zawodnicy wytrzymali spotkanie kondycyjne i to cieszy – komentuje Kamil Socha, trener kutnian.

MKS Kutno 3–0 Włocłavia Włocławek
1–0 58′ Rafał Kubiak
2–0 60′ Rafał Kubiak (karny)
3–0 87′ Mariusz Jakubowski

MKS Kutno: Skrzypiec (60′ Sokołowicz) – Borowiec, Maciej Kowalczyk, Znyk, Dopierała (46′ Broniarek) – Płacheta, Lipiński (72′ Jakubowski), Kubiak (72′ Lipczyński), Grzybowski (72′ Grzegorek) – Zagajewski (46′ Kowalski), Dzięgielewski (72′ Piotr Michalski);

Źródło: miejscy.pl, Łukasz Stasiak