Flaszka gra jak z nut

Blisko trzydzieści goli w ośmiu spotkaniach strzelili na inaugurację ligi piłkarze piotrkowskiej klasy okręgowej. Pierwszymi liderami są beniaminek LUKS Gomunice oraz Skalnik Sulejów, które od efektownych wygranych rozpoczęły nowy sezon.

Dla piłkarzy z Gomunic gra w lidze okręgowej ma być tylko przystankiem do IV ligi. W pierwszym meczu, wzmocniony kilkoma zawodnikami oraz grającym w obronie Tomaszem Hajto, LUKS wygrał 4:0 z Grabką Grabica. Dwa gole w tym meczu zdobył doświadczony Radosław Kowalczyk. Nie wiadomo jak skończyłby się ten mecz gdyby przy stanie 1:0 sprokurowany przez T.Hajto rzut karny wykorzystał Sylwester Król. Od wygranej nowy sezon rozpoczął Mechanik Radomsko choć długo męczył się z LKS Mierzyn. Dopiero w końcówce dwa gole Marka Michalskiego przesądziły o wygranej Mechanika. Efektową wygraną zanotował Skalnik Sulejów, który odprawił z kwitkiem Omegę II Kleszczów wygrywając 4:0. Po dwa gole strzelili w tym meczu Kamil Rek oraz Sebastian Natkański. Blisko wygranej był beniaminek LKS Lubochnia, który ostatecznie zremisował z KS Poświętne 1:1. Wyrównującego gola dla gości na dwie minuty przed końcem meczu zdobył Tomasz Golewski. Wykorzystany rzut karny przez Jacka Pawełoszka w ostatniej minucie meczu dał wygraną Włókniarzowi II Zelów nad Szczerbcem Wolbórz. W  derbach powiatu bełchatowskiego lepsi Zjednoczeni Bełchatów, którzy po golu Michała Kujawy wygrali w Szczercowie z Astorią. Sporo emocji było w meczu beniaminka Kasztelana Żarnów z Polonią Piotrków. Goście prowadzili już 2:0, ale ostatecznie wygrali tylko 3:2. Pięć goli padło również w meczu Świtu Kamieńsk z GUKS Gorzkowice. Zwycięski gol dla gospodarzy padł z rzutu karnego minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Warto podkreślić, że w obroną gości rządzi 43-letni Jerzy Flaszka (na zdjęciu).