Niedosyt w Piotrkowie

Spadkowicz z trzeciej ligi – zespół piotrkowskiej Concordii, mimo zagranicznych wzmocnień, tylko zremisował z MKP-Borutą Zgierz 0:0 w spotkaniu 2. kolejki IV ligi (grupa łódzka). Brazylijczycy i Portugalczyk, którzy wybiegli na boisko, nie zachwycili swoją grą.

Już w szóstej minucie mogło być 1:0. Dośrodkowanie w pole karne Matheusa Caminhy przejął Daniel da Silva, ale w ostatniej chwili wybił mu piłkę defensor gości. Concordia zaczęła mecz z trzema obcokrajowcami w składzie: Danielem da Silvą, Diego Bezerrą i Matheusem Caminhą. Wszystkich ściągnął do Piotrkowa były gracz ŁKS Rodrigo Nascimento, który w Concordii pełni oficjalnie funkcję masażysty. Pięć minut później świetnym podaniem z głębi pola popisał się Caminha. Mariusz Zaor przegrał jednak pojedynek z Pawłem Czekajem. W 15. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Sylwester Kajda. Czekaj wybił futbolówkę nad poprzeczkę. Goście pierwszy raz zagrozili bramce Concordii w 21 minucie. Strzelał Piotr Dziuba, ale Konrad Przybylski nie dał się zaskoczyć. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej połowie trener Concordii Ireneusz Marchwiński wpuścił na boisko jeszcze jednego BrazylijczykaPerreirę, ale nie zmieniło to obrazu meczu. Zgierz nie przestraszył się piłkarzy pochodzących z kraju pięciokrotnych mistrzów świata i prowadził wyrównaną grę. W 85. minucie sędzia chyba zbyt pochopnie zatrzymał atak Concordii. Jeden z zawodników gospodarzy był faulowany, ale jego kolega znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Arbiter nie zastosował jednak przywileju korzyści. Meczową piłkę miał rezerwowy Kamil Gil, ale w 89. minucie przegrał pojedynek oko w oko z Przybylskim.

Concordia Piotrków – MKP-Boruta Zgierz 0:0
Concordia: Przybylski – Kukułka, da Silva, Woźniak ż, Moliński ż – Mazurkiewicz, Stolarski, Kajda ż (46′ Perreira), Bezerra (58′ Jędrzejczyk) – Caminha, Zaor ż (81′ Jaworski).
Trener: Ireneusz Marchwiński

Zgierz: Czekaj – Kowalski ż, Wujcik, Suliński, Sudak – Bajdziak, Karp ż, Bogdański (70′ Kociński), Biliński (64′ Królikowski ż) – Patora ż, Dziuba (77′ Gil).
Trener: Damian Gamus

Sędziował: Paweł Szandała (Sieradz). Widzów: 200