Mechanik lepszy od Grabki

Jeden z faworytów do wygrania piotrkowskiej klasy okręgowej – Mechanik Radomsko nie zawodzi swoich fanów. Gra radomszczan może nie powala na kolana, a liczą się punkty. A tych po dwóch meczach Mechanik ma komplet. Po wygranej z Mierzynem zespół trenera Rafała Ozgi wygrał na wyjeździe z Grabką Grabica.

Niewiele brakowało a mecz by się nie odbył. Wszystko przez brak weryfikacji boiska, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Grabki. Ostatecznie po konsultacjach sędziów z władzami Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim spotkanie udało się rozegrać.
Gra obu zespołów w pierwszej połowie nie zachwyciła. Brakowało klarownych sytuacji, po których oba zespoły mogłyby pokusić się o zdobycie bramek.
Druga połowę z impetem rozpoczął Mechanik, który wyprowadził dwa nokautujące ciosy. Trzy minuty po wznowieniu gry Adam Olejnik z lewej strony pola karnego zagrał w pole karne a tam niepilnowany Marek Michalski strzelił pierwszego gola dla gości. Grabka nie ochłonęła jeszcze po stracie gola a już było 0:2. Z rzutu rożnego w pole karne piłkę wrzucił Olejnik. Na przedpolu bramki gospodarzy najwięcej sprytu wykazał Dariusz Frączyk, który skierował piłkę do bramki.
Dwubramkowe prowadzenie sprawiło, że Mechanik zaczął kontrolować grę. Radomszczanie mogli strzelić jeszcze przynajmniej jednego gola, ale próbowali grać zbyt finezyjnie. Garstce kibiców mogła się podobać akcja z 61. minuty kiedy to Tomasz Walioszczyk zagrał do Olejnika. Ten od razu strzelił w kierunku bramki. Na posterunku był jednak bramkarz gospodarzy Mateusz Pałubski, który obronił strzał pomocnika Mechanika. Najlepszą okazję do zdobycia gola Grabka miała w ostatniej minucie. Po strzale Pawła Gołombiewskiego gości od utraty gola uratowała poprzeczka.

Grabka Grabica – Mechanik Radomsko 0:2 (0:0)
Bramki: Marek Michalski 48, Dariusz Frączyk 50.

Grabka: Pałubski, Galuś, Grygiel, K.Cieślikiewicz, Milczarek, Sielski (87 S.Król), Kupczyk, Jezierski (86 Ł.Dziuba), Ł.Król, Gołombiewski, P.Król.

Mechanik Radomsko: Rafał Dawid, Dariusz Frączyk, Rafał Radziejewski, Marek Woźniak, Sławomir Makowski, Marcin Antczak, Łukasz Gloc, Adam Olejnik, Marek Brych (79 Dawid Złowódzki), Tomasz Walioszczyk (82 Sebastian Mysłek), Marek Michalski (90 Adrian Lenart).

Autor: pejot; składy za: grabkagrabica.pl