Pilica wygrywa z Borutą

Do trzeciej kolejki IV ligi musieli czekać piłkarze Pilicy Przedbórz na pierwszego gola oraz pierwszą wygraną w nowym sezonie. Zespół trenera Rafała Rabendy wygrał dziś na wyjeździe z MKP Borutą Zgierz 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla Przedborza Maciej Strojkowski.

Od początku meczu zarysowała się przewaga Pilicy. – Już po pierwszych pięciu minutach powinniśmy prowadzić – relacjonuje Rafał Rabenda trener gości – Po raz kolejny byliśmy nieskuteczni. W końcu jednak przedborzanie strzelili pierwszą bramkę w nowych rozgrywkach. Po 202 minutach bez gola indolencję strzelecką przełamał Maciej Strojkowski. W 22. minucie z prawej strony boiska piłkę zagrywał Sebastian Balcerek. W polu karnym strzelało dwóch zawodników Pilicy, ale dopiero trzecia próba Strojkowskiego okazała się skuteczna. Jak się później okazało był to jedyny gol w tym spotkaniu.
W Zgierzu zawodnikom Pilicy udało się nie tylko odnieść pierwsze zwycięstwo, ale zachować status drużyny, która nie straciła jeszcze gola w bieżącym sezonie. Boruta z kolei po trzech meczach został z jednym punktem na koncie i bez zdobytej bramki.

Boruta Zgierz – Pilica Przedbórz 0:1 (0:1)