Mechanik z patentem na Polonię

W krótkiej historii spotkań Polonia Piotrków nie wygrała jeszcze z Mechanikiem Radomsko. W czterech rozegranych meczach, trzy spotkania wygrali radomszczanie, raz był remis. Piąta konfrontacja obu zespołów ponownie zakończył się wygraną Mechanika.

Pierwsza część spotkania nie zachwyciła. Radomszczanie do czego powoli zaczynają przyzwyczajać kibiców zaczęli mecz bardzo słabo. Lepiej radzili sobie poloniści, którzy częściej atakowali bramkę gospodarzy. Jednak to Mechanik stworzył sobie jedyną okazję w pierwszej części meczu, po której mógł paść gol. Po długim rogu strzelał Adam Olejnik, ale piłka zamiast do bramki trafiła w słupek.
Po zmianie stron Mechanik ruszył do zdecydowanych ataków. W 50. minucie Łukasz Gloc mając przed sobą tylko bramkarza strzelił obok słupka. Kolejna akcja radomszczan zakończyła się już golem. Piłkę dogrywał Marek Brych, a Gloc uderzeniem głową otworzył wynik meczu. Od tego momentu Mechanik zaczął dominować nad wydarzeniami na boisku. Im bliżej końca meczu, tym poloniści coraz bardziej się odkrywali narażając się na kontrataki. W 78. minucie po  indywidualnej akcji Marka Woźniaka gości po raz drugi w tym meczu uratował słupek. Chwilę potem było już 2:0. Tomasz Walioszczyk zagrał do Brycha, który ładnym strzałem podwyższył wynik meczu. W 83. minucie powinno być 3:0, ale po dograniu Walioszczyka, Marek Michalski uderzył nad poprzeczką.

Mechanik Radomsko – Polonia Piotrków 2:0 (0:0)
Bramki: Łukasz Gloc 57 głową, Marek Brych 79.

Mechanik: Dawid – Kociuga (64. Dryja), Radziejewski, Frączyk, Woźniak – Brych (82.Kowalski), Gloc (89. Lenart), Antczak, Olejnik – Michalski (89. Michalak), Walioszczyk.
Polonia: Jończyk – Mękarski, Komar, Majkowski (46. Wybodeł), Dura – Eksman, Grzesiuk, Jarzembowski (65. Rękorajski),  Kazimierski – Jaśkowski, Daroch (80. Adamus).

Autor: pejot