Grabka Grabica zatrzymała lidera

UMKS Grabka Grabica zremisował w meczu wyjazdowym z liderem ligi okręgowej Skalnikiem Sulejów 1:1 (0:1). Bramkę na wagę remisu zdobył uderzeniem z głowy nowy nabytek Grabki, Krzysztof Jodłowski.

Oto relacja jaka znalazła się na stronie internetowej: grabkagrabica.pl

Trener Sebastian Sielski tym razem miał do dyspozycji więcej zawodników i dlatego zdecydował się na zmiany w wyjściowej jedenastce. W obronie zabrakło Marcina Galusia i Michała Milczarka, więc na prawą obronę został przesunięty Łukasz Grygiel, natomiast w środku zagrał Krzysztof Jodłowski. Tym razem, w linii pomocy na prawej stronie zagrał Paweł Gołombiewski, na ławce usiadł Piotr Wrona. W ataku pojawili się nowi zawodnicy Grabki – Tomasz Wrona i Łukasz Cieślik.

Zawodnicy obydwu zespołów toczyli walkę w potwornym upale. Początek meczu to dobra gra Grabki. Tym razem w porównaniu z poprzednimi meczami, w grze zespołu było więcej dokładności, nasi piłkarze częściej utrzymywali się przy piłce niż gracze Skalnika. W pierwszej połowie to nasi zawodnicy atakowali a Skalnik wyprowadzał groźne kontry. Po jednej z nich w 26 minucie w polu karnym piłkę próbował przeciąć Krzysztof Jodłowski. Niestety, niefortunnie piłka przeszła po jego nodze i dotknęła także ręki. Sędzia spotkania, pan Marcin Ciotucha nie zawahał się i wskazał na wapno. Do piłki podszedł Kamil Rek. Bramkarz Grabki Mateusz Pałubski nie wyczuł intencji strzelca i rzucił się w prawy róg bramki, natomiast piłka została posłana po ziemi w lewy. Gospodarze wyszli więc na prowadzenie. Po stracie bramki, gra się zaostrzyła. Po groźnie wyglądających faulach ucierpieli Łukasz Grygiel i Sebastian Sielski. W 38 minucie rzut wolny dla Grabki w okolicach pola karnego wykonywał Łukasz Cieślik. Niestety uderzenie było niecelne. Wielokrotnie strzelać próbował także Łukasz Król jednak bez efektu.

Po pierwszej połowie boisko opuścił Mariusz Kupczyk. W jego miejsce wszedł Przemysław Król. Jak nakazał trener Sielski w przerwie spotkania, zawodnicy Grabki na początku drugiej połowy mieli za zadanie wciągnąć piłkarzy Skalnika na swoją połowę i szukać szansy w kontraatakach. Można powiedzieć, że gra Grabki w drugiej połowie wyglądała zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim zespół prezentował się lepiej kondycyjnie od zawodników Skalnika. W 55 minucie w zamieszaniu w polu karnym Skalnika ręką zagrał jeden z zawodników gospodarzy. Piłkarze Grabki protestowali i domagali się podyktowania rzutu karnego. Jednak sędzią niedopatrzył się zagrania niezgodnego z przepisami. W 66 minucie spotkania po rzucie rożnym dla Grabki i wybiciu piłki przez obrońców Skalnika, ta znalazła się pod nogami grającego trenera Grabki Sebastiana  Sielskiego, który zdecydował się na dośrodkowanie. Piłka zagrana była idealnie na głowę niepilnowanego Krzysztofa Jodłowskiego, który strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu. Był to pierwszy gol dla Grabki w tym sezonie. Po strzelonej bramce Grabka nie odpuszczała i szukała kolejnych okazji to zdobycia drugiego gola.

Kilka razy strzały na bramkę oddawał Przemysław Król jednak niecelnie. W sytuacji w 75 minucie zamiast strzelać, mógł zdecydować się na podanie do wbiegającego w pole karne Tomasza Wrony. Ten z pewnością miałby o wiele lepszą sytuację do zdobycia bramki. W 80 minucie spotkania udaną interwencją i wyjściem z bramki popisał się Mateusz Pałubski, który wyprzedził napastnika Skalnika wybijając piłkę na aut. Gdyby nie jego szybka decyzja, mogło być naprawdę groźnie.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Za grę należy pochwalić cały zespół Grabki. Mamy nadzieję, że kolejne mecze będą jeszcze lepsze i zespół odniesie pierwsze swoje zwycięstwo w lidze.

Sulejów, 27sierpień 2011, g. 17:00, 3 kolejka ligi okręgowej

Skalnik Sulejów    –    UMKS Grabka Grabica    1:1  (1:0)

Kamil Rek 27-k                      Krzysztof Jodłowski 66

Skalnik Sulejów: Tomasz Twardowski, Kamil Kostrzewa, Grzegorz Papiernik, Konrad Pramka, Łukasz Nojek, Sebastian Natkański, Mateusz Krasoń, Damian Zapała (85 Maciej Włodarczyk), Kamil Rek, Marcin Koćmin, Artur Sołtys (60 Kamil Baryła)

Grabka Grabica: Mateusz Pałubski, Sylwester Król, Kamil Cieślikiewicz (84 Piotr Cieślikiewicz), Krzysztof Jodłowski, Łukasz Grygiel, Łukasz Król, Mariusz Kupczyk (46 Przemysław Król), Sebastian Sielski, Paweł Gołombiewski, Łukasz Cieślik (60 Piotr Wrona), Tomasz Wrona (84 Tomasz Rosiński)