Mechanik rozpoczął od wygranej

W inauguracyjnym spotkaniu ligi wojewódzkiej juniorów starszych Mechanik Radomsko o jedną bramkę lepszy od Lechii Tomaszów. Radomszczanie wygrali 3:2, choć to goście lepiej prezentowali się na boisku.

Przed spotkaniem Wacław Urbański wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim wręczył zawodnikom UKS Mechanik Radomsko puchar za wywalczenie awansu do ligi wojewódzkiej juniorów starszych.
Mecz idealnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już pierwsza akcja przyniosła Mechanikowi prowadzenie. Bramkę zdobył Jakub Wielgosik. Potem ton boiskowym wydarzeniom zaczęli nadawać goście. Przewaga Lechii została udokumentowana wyrównującym golem Adriana Kowalczyka, który nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Tomaszowianie mogli do przerwy prowadzić, ale gospodarzy od straty gola uratował słupek.
Początek drugiej połowy dla gości., którzy po trafieniu Marcina Grabolusa objęli prowadzenie. Radomszczanie zdołali wyrównać kiedy błąd obrońcy Lechii wykorzystał Rafał Dawid. Na około dziesięć minut przed końcem gola na wagę trzech punktów dla Mechanika zdobył bezpośrednim strzałem zdobył Piotr Nowaczyk. Lepszego prezentu urodzinowego zawodnik Mechanika, którzy wczoraj wkroczył w dorosłe życie z pewnością nie mógł sobie wymarzyć. W samej końcówce goście mogli jeszcze wyrównać, ale w jednej z akcji radomszczanie zdołali wybić piłkę niemal z linii bramkowej.

UKS Mechanik Radomsko – Lechia Tomaszów Maz. 3:2 (1:1)
Bramki: Jakub Wielgosik, Rafał Dawid, Piotr Nowaczyk – Adrian Kowalczyk, Marcin Grabolus.
Autor: pejot