Przyjaźń wygrywa z Moravią

Piłkarki LUKS Przyjaźń Piotrków, zgodnie z zapowiedziami trenera Jacka Kościańskiego, przywiozły komplet punktów z Morawicy. Piotrkowianki pokonały miejscową Moravię 1:0 (0:0), a zwycięskiego gola zdobyła Natalia Krogulska w 55. minucie spotkania. To udana inauguracja nowego sezonu w II lidze (grupa małopolska).

Na trudnym terenie w Morawicy nasz zespół zagrał bardzo ofensywnie i wywiózł w efekcie komplet punktów – relacjonuje Jacek Kościański. – Dziewczyny od początku spotkania przeważały nad drugim zespołem poprzednich rozgrywek i gdyby nie dobra postawa miejscowej bramkarki powinny prowadzić w 20. minucie już 2:0. Jedną jedyną bramkę zdobyliśmy dziesięć minut po przerwie kiedy zamieszanie pod bramką wykorzystała Natalia Krogulska i skierowała piłkę do pustej bramki. W 85. minucie powinno być 2:0 dla nas. Milena Owczarek przegrała jednak pojedynek sam na sam z bramkarką Moravii – kończy trener piotrkowskiej drużyny.

Piotrkowianki, które chcą w tym sezonie wywalczyć awans do I ligi, zmierzą się w spotkaniu 2. kolejki na własnym boisku z Kolejarzem Łódź. Ten mecz odbędzie się w niedzielę (4 września) o 15:00 na Stadionie Miejskim w Piotrkowie.

Moravia Morawica – UKS Przyjaźń Piotrków 0:1 (0:0)
Bramka: Natalia Krogulska 55
Przyjaźń: Klaudia Śpiewak – Aneta Osuch (44′ Justyna Heleniak), Anna Osuch, Sandra Helik, Fatima Mierzejewska
– Julita Ziółkowska, Anna Szcześniewska, Patrycja Zawadzka, Natalia Krogulska (60′ Ewa Rakowska)