LUKS i Mechanik bez strat

Sporo działo się w ostatniej kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej. Mecz Kasztelana Żarnów z LKS Lubochnia został przerwany z powodu bijatyki kibiców. Pierwsze punkty w nowym sezonie straciły Skalnik Sulejów oraz Świt Kamieńsk. W ligowej tabeli z kompletem punktów przewodzą LUKS Gomunice oraz Mechanik Radomsko.

O wydarzeniach na meczu Kasztelana Żarnów z LKS Lubochnia na naszym portalu pisaliśmy dość obszernie. W naszym cotygodniowym podsumowaniu piotrkowskiej klasy okręgowej zajmiemy się wydarzeniami czysto sportowymi.
Pierwsze punkty w sezonie 2011/2012 straciły: Skalnik Sulejów oraz Świt Kamieńsk. Skalnik tylko zremisował u siebie z Grabką Grabica 1:1. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili po trafieniu Łukasza Reka. W drugiej połowie do remisu doprowadził Tomasz Jodłowski. Dla Grabki był to pierwszy punkt w tym sezonie. Trzeciego zwycięstwa z rzędu nie udało się odnieść piłkarzom Świtu Kamieńsk. Spotkanie z LKS Mierzyn w pierwszej połowie było kiepskim widowiskiem. Nieco lepiej było w drugiej połowie. Na kwadrans przed końcem po trafieniu Kamila Sudry niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście. Świt wyrównał na trzy minuty przed końcem po golu Przemysława Olejnika. Dla Mierzyna punkt przywieziony z Kamieńska był pierwszą zdobyczą w tym sezonie.
Nowym liderem został LUKS Gomunice, który lepszą różnicą bramek wyprzedza Mechanika Radomsko. Gomuniczanie wygrali u siebie ze Szczerbcem Wolbórz 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie po strzałach z rzutów wolnych Artura Kowalskiego oraz Jakuba Kubicza. Mechanik z kolei u siebie wygrał 2:0 z Polonią Piotrków. Gole dla podopiecznych trenera Rafała Ozgi w drugiej części meczu zdobyli Łukasz Gloc oraz Marek Brych. Radomszczanie mogli wygrać wyżej, ale polonistów dwukrotnie od straty goli ratowały słupki.
Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie zanotowała Astoria Szczerców, która wysoko pokonała rezerwy Omegi Kleszczów. Dwa gole dla gospodarzy w tym meczu strzelił Adrian Ulfik.