Sensacja w Jeżowie

W sobotę rozegrano trzy mecze w skierniewickiej klasie okręgowej. Beniaminek z Jeżowa urwał punkty Pelikanowi, Laktoza wygrała pierwszy mecz na własnym boisku z Juvenią, zaś Astra pewnie wygrała w Chąśnie 0:3.

Łowiczanie, jak pisaliśmy, byli murowanym faworytem. Jednak jak się okazało nie zawsze wygrywa zespół lepszy. Pelikan zdołał jedynie zremisować z Olimpią i tym samym stracił fotel lidera. Do przerwy był bezbramkowy remis. Pierwszą bramkę w drugiej połowie zdobyli gospodarze po strzale Michała Jedynaka. Mimo ogromnej przewagi rezerw i „obrony Częstochowy” jeżowian biało – zieloni odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Mariusza Trakula.

Olimpia Jeżów – Pelikan II Łowicz 1:1 (0:0)
Bramki: Michał Jedynak – Mariusz Trakul

Olimpia: Lesiak – Pałygiewicz, Łapin, Bartyzel, Pawlik (Urysiak) – Kompa, Janik, Susik (Łukszowicz), Marczyk (Banaszkiewicz, Swaczyna) – Jedynak, Najder.

Pelikan II: Kocęba – Koza, Górski, Osowski, Krzeszewski – Grenda, Demidowicz, Szymajda, Kuciński, Sołtysiak – Trakul­

Do przełamania doszło w Łyszkowicach, gdzie Laktoza zainkasowała trzy punkty wygrywając z Juvenią Wysokienice 1:0. Trener Wojnowski nie mógł skorzystać z trzech zawodników: Jarosława Walczaka, Szymona Chojnackiego i Jakuba Materki. Mimo osłabień Laktoza sprostała zadaniu i wygrała. Juvenia tego dnia była zespołem słabszym, ustępując Laktozie w każdym elemencie piłkarskim. Mecz nie był łatwy mimo ogromnej przewagi piłka nie mogła wpaść do bramki. Stało się to dopiero w 82. minucie. Faulowany na 20. metrze jest Wojciech Wójcik. Do rzutu wolnego podchodzi Marcin Walczak, który oddaje płaski strzał, piłkę przedłuża jeszcze Jarosław Burzykowski i Laktoza może cieszyć się z bramki. Do końca wynik nie ulega zmianie.