Lechia zatrzymana w Zgierzu

Passa trzech zwycięstw została przerwana. Piłkarze Lechii Tomaszów zremisowali w Zgierzu z Borutą 2:2 (2:1). Bramki dla zielono czerwonych zdobyli – Kamil Szymczak (22), oraz Kamil Cyran (45). Gospodarze do końca walczyli ambitnie i w efekcie doprowadzili do remisu.

Pierwszy kwadrans sobotniego spotkania nie był zbyt interesujący. Oba zespoły zagrały dość niemrawo w ofensywie. Na boisku było więcej walki fizycznej, aniżeli czystych akcji technicznych. Jedyne warte odnotowania wydarzenie to niecelny strzał Kubiaka. Z minuty na minuty mecz się rozkręcał i było coraz bardziej ciekawie.

W 15 minucie przytrzymywany za koszulkę był Kamil Kubiak. Sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki ustawił się Kamil Szymczak, posłał ją pole karne i Kacper Rakowski po raz pierwszy w meczu poważniej zagroził bramce Boruty. Jego strzał głową przeleciał jednak nad poprzeczką.

Cztery minuty później mamy podobną sytuację, tyle, że tym razem po przeciwnej stronie boiska. Zawodnik gospodarzy decyduje się na strzał, wydaje się, że Holewiński nie będzie miał problemów z interwencją, jednak wypuszcza kozłującą przed nim piłkę z rąk. Ta toczy się do bramki, Artur próbuje naprawić swój błąd, ale Krzysztof Suliński ku uciesze miejscowej publiczności daje zgierzanom prowadzenie w tym pojedynku.  Była to pierwsza bramka Boruty w tym sezonie.

Jeszcze przed przerwą Lechia zdobywa 2 gole. Ich autorami byli: Kamil Szymczak (22. minuta) i Kamil Cyran, który zdobył tzw. „bramkę do szatni”.

Wyrównanie padło w 80. minucie. Piłkarz Boruty zdecydował się na uderzenie przewrotką i piłka ku uciesze kibiców gospodarzy wpada do bramki. To był ostatni gol w tym spotkaniu. Spotkaniu, które kończy się remisem 2:2. Piłkę meczową miał już w doliczonym czasie Klaudiusz Król, ale z sześciu metrów pudłuje.

W najbliższą środę w Tomaszowie prawdziwy szlagier. Lechia zmierzy się z liderem tabeli – WKS-em Wieluń. Początek spotkania o 17:00.

Źródło: lechia1923.pl