Mechanik skuteczny po przerwie

Specjalnością piłkarzy Mechanika Radomsko w nowym sezonie jest strzelanie bramek w drugich połowach. Do tej pory radomszczanie w pierwszych odsłonach nie zdobyli żadnej bramki. W czwartej kolejce zespół trenera Rafała Ozgi wygrał na wyjeździe ze Szczerbcem Wolbórz 3:0 strzelając wszystkie bramki w drugiej części meczu.

W pierwszej połowie radomszczanie stwarzali sobie sytuacje jedynie po stałych fragmentach gry. Okazje do strzelenia bramek mieli: Adam Olejnik, Marcin Antczak oraz Łukasz Gloc. Gospodarze z kolei liczyli, że obronę Mechanika oszuka Rafał Niewiadomski. Do przerwy gole jednak nie padły.
Po zmianie stron sygnał do w zespole gości dał Marek Brych, który trafił w poprzeczkę bramki Szczerbca. W 54. minucie piłkę w pole karne gospodarzy wrzucił Marek Woźniak, a wbiegający między dwóch obrońców gospodarzy Gloc zdobył dla Mechanika pierwszego gola. Po zdobyciu prowadzenia radomszczanie złapali wiatr w żagle i mocniej zaatakowali. W 61. minucie bliski zdobycia gola był Brych ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Jedenaście minut później w polu karnym faulowany był Olejnik. Z jedenastu metrów gola dla radomszczan zdobył Tomasz Walioszczyk. W końcówce meczu radomszczanie zdołali strzelić jeszcze jedna bramkę. Akcję rozpoczął Brych, który wbiegł w pole karne. Tam rezerwowy Jakub Buliński odegrał piłkę do Marka Michalskiego, który ustalił wynik meczu.

Szczerbiec Wolbórz – Mechanik Radomsko 0:3 (0:0)
Bramki: Łukasz Gloc 54, Tomasz Walioszczyk 72 karny, Marek Michalski 87.
Autor: pejot