LUKS z Mechanikiem odjeżdżają

Do zakończenia rozgrywek piotrkowskiej klasy okręgowej zostało jeszcze wiele kolejek. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, ze walka o awans do IV ligi rozstrzygną między sobą LUKS Gomunice oraz Mechanik Radomsko. W piątej kolejce oba zespoły wygrały swoje mecze, ale nie brakowało niespodzianek.

Prowadzący w tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej duet zespołów z powiatu radomszczańskiego w dalszym ciągu ma na swoim koncie komplet punktów. Wczoraj LUKS Gomunice rozbił u siebie rezerwy Włókniarza Zelów aż 6:0. Wygrał także Mechanik Radomsko, który 3:0 ograł dzielnie walczącego beniaminka z Lubochni. Wszystkie bramki dla radomszczan padły w ostatnim kwadransie gry.
Jedną z większych niespodzianek środowej kolejki była wyjazdowa wygrana Szczerbca Wolbórz ze Skalnikiem Sulejów. Do przerwy po trafieniu Sławomira Natkańskiego gospodarze prowadzili 1:0, ale w drugiej odsłonie to goście strzelili dwa gole i wywieźli z Sulejowa komplet punktów. Po mocnym otwarciu ligi wydawało się, że Skalnik może powalczyć o czołowe miejsce. Tymczasem w ostatnich trzech meczach Sulejów ugrał tylko punkt i raczej nie zagrozi ligowym potentatom. Bliski pierwszej wygranej w nowym sezonie był LKS Mierzyn, który do 90. minuty  prowadził 2:1 na boisku Zjednoczonych Bełchatów. Remis dla gospodarzy w ostatniej minucie meczu strzałem z rzutu karnego uratował Sylwester Jarzębowski.
W tabeli z kompletem punktów prowadzą LUKS i Mechanik. Trzeci w tabeli zespół Zjednoczonych traci do nich pięć punktów.