Kolejna wygrana młodych Ptaków

Drużyna juniorów młodszych łowickiego Pelikana w trzecim rozgrywanym meczu przy ulicy Starzyńskiego odniosła trzecie kolejne zwycięstwo. Na placu boju zostawili tym razem LUKS Bałucz. Było to spotkanie 4. kolejki ligi wojewódzkiej juniorów młodszych.

Zespół prowadzony przez trenera Dawida Ługowskiego wyrósł na najsilniejszą grupę młodzieżową w Łowiczu. Juniorzy młodsi Pelikana w czterech kolejkach zdobyli dziewięć punktów, wygrywając z: ŁKS ŁódźGUKS Gorzkowice oraz Bałuczem, przegrali natomiast w Łodzi z SMS – em Łódź. W 4 kolejce „Ptaki” podejmowały LUKS Bałucz, drużyna była dla łowiczan niewiadomą. Przyjezdni w dotychczasowych trzech kolejkach wysoko przegrali z Pogonią Zduńska Wola 4:0, na własnym boisku  zainkasowali trzy punkty zwyciężając 3:0 z Widokiem, zaś  mecz pierwszej kolejki został przełożony.

Mecz rozpoczął się od gry w środkowej strefie boiska, lecz biało – zieloni   szybko przejęli inicjatywę. W 20 minucie spotkania  zespołowa akcje Pelikana kończy się strzałem w poprzeczkę Daniela Wasiaka. Sytuacje kończy Mateusz Placek dobijając z najbliższej odległości. Pelikan widząc podłamanego rywala strzela na 2:0. Bramkę głową zdobywa Patryk Brzozowski.  Goście przed przerwą odpowiadają golem kontaktowym.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie do pierwszej, gra w środkowej strefie boiska i  stwarzanie sobie groźnych sytuacji podbramkowych.  W 60 minucie  przyjezdni mogą doprowadzić do remisu, lecz napastnik Bałucza nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z Filipem Ziółkowkim. Pelikan dziesięć minut później odpowiada trzecim golem. Bramkę zdobywa Michał Majchrzak, wykorzystując znakomite dośrodkowanie Damiana Kołodziejczyka. Mecz kończy się wynikiem 3:1. Pelikan z dziewięcioma punktami na czele ku uciesze  łowickich  kibiców w górnej części tabeli obok takich marek jak: Sport Perfekt, Widzew czy SMS. W 5 kolejce zespół Dawida Ługowskiego 18 września zagra w Bełchatowie z GKS.

Pelikan 95 Łowicz – LUKS Bałucz 3:1 (2:1)
Bramki dla Pelikana: M. Placek, P. Brzozowski, M. Majchrzak
Pelikan: Filip Ziółkowski, Tomasz Kret, Maciej Perzyna, Maciej Grzegory, Kamil Przyżycki, Daniel Wasiak, Patryk Brzozowski, Krystian Mycka (Damian Kołodziejczyk), Michał Świdrowski, Mateusz Placek (Kuba Owczarczyk), Michał Majchrzak.

Autor: Tomasz Ścibor