Laktoza znów wygrywa

Spotkanie skierniewickiej klasy okręgowej pomiędzy Jutrzenką Drzewce a Laktozą Łyszkowice zakończyło się sensacyjną wygraną gości 2:0. Laktoza pomimo gry przez całą drugą połowę w dziesiątkę potrafiła wywieźć trzy punkty z Drzewc.

W gorące niedzielne popołudnie piłkarze Jutrzenki i Laktozy wyszli na boiska, aby zainaugurować niedzielne mecze 4. kolejki w skierniewickiej klasie okręgowej. Na wiosnę Jutrzenka nie pozostawiła złudzeń wygrywając  na pięknym obiekcie w Łyszkowicach 4:0. Teraz  zespół trenera Andrzeja Wojnowskiego jechał, aby odzyskać honor i  podtrzymać serię dwóch wygranych. Mecz rozpoczął się dla gospodarzy wyśmienicie. Błąd defensywy Laktozy, Tomasz Pawelczak przejmuje piłkę i jest faulowany. Sędzia odgwizduje  faul i pokazuje na „wapno”. Do piłki podchodzi etatowy wykonawca rzutów karnych Jacek Białek. Uderza w lewy róg, ale fantastycznie dysponowany tego dnia Michał Kocemba broni. Po tej obronie Laktoza zaczyna atakować i stwarzać sobie groźne sytuacje  bramkowe. W 25. minucie Krystian Pomykała otrzymuje prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonuje bramkarza Jutrzenki. Chwilę później Adam Polewczak z 25 metrów uderza w poprzeczkę. Tuż przed przerwą sędzia daje czerwoną kartkę Rafałowi Bartoszewskiemu za dyskusje.

Po przerwie Jutrzenka rozpoczyna ataki na bramkę przyjezdnych, lecz wszystkie dośrodkowania wyłapywane są pewnie przez Kocembę. Łyszkowice ograniczają się do kontr, które okazują się zabójczo groźne.  Najpierw sam na sam z bramkarzem wychodzi Polewczak, który gubi się nie oddając strzału, potem Jakub Materka marnuje podobną sytuacje, ale co się odwlecze to nie uciecze. W 82. minucie spotkania znakomite podanie Jarosława Walczaka z lewej strony boiska wykorzystuje osiemnastoletni Polewczak, który mija obrońcę i posyła piłkę do siatki. Był to znakomity występ młodego zawodnika. Po utracie bramki Jutrzenka już się nie podniosła, a spotkanie zakończyło się zasłużoną wygrana Laktozy.

Jutrzenka Drzewce – Laktoza Łyszkowice 0:2 (0:1)
Bramki: Krystian Pomykała 25, Adam Polewczak 82

Laktoza: Kocemba – Wójcik, Burzykowski, Florczak, Bartoszewski, M. Walczak, Polewczak, Mordak, Ścibor (60’ Piotrowski), Pomykała, Materka (78’ J. Walczak)