Pierwsza wygrana ŁKS

Łódzki Klub Sportowy wreszcie doczekał się zwycięstwa w bieżących rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Debiut Michała Probierza w roli szkoleniowca łódzkiej drużyny okazał się debiutem zwycięskim. ŁKS pokonał na wyjeździe Cracovię 1:0 (1:0).

Zwycięska bramka padła w 30. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę skierował do siatki głową Antoni Łukasiewicz. Cracovia po stracie bramki próbowała atakować. Bez zarzutu spisywała się jednak łódzka defensywa na czele z bramkarzem Pavle Velimiroviciem, który udowodnił, że zasługuje obecnie na miano pierwszego golkipera ŁKS. Łodzianie mogli podwyższyć w 68. minucie. Po kolejnym rzucie rożnym bramkarz Cracovii Wojciech Kaczmarek zatrzymuje piłkę nogami tuż przed linią bramkową. Końcówka była nerwowa. Sędzia przedłużył mecz aż o 5 minut, ale łodzianie nie dali już sobie odebrać cennego zwycięstwa.

Cracovia – ŁKS Łódź 0:1 (0:1)
Bramka: Antoni Łukasiewicz 30

ŁKS Łódź: Velimirović – Golański, Łabędzki, Szałachowski (61′ Szczot), Klepczarek ż – Kaczmarek, Papikyan, Łukasiewicz, Kascelan ż – Mięciel, Saganowski.

Trener: Michał Probierz