Brzeziny rozbiły Malinę Piątek

Piłkarze Startu Brzeziny pokonali na własnym boisku Malinę Piątek 7:0 w meczu 4. kolejki II grupy łódzkiej klasy A. Już w 2. minucie Start prowadził 1:0, a jeszcze przed przerwą zdobył trzy kolejne bramki.

Od samego początku dało się zauważyć lepszą grę Startu niż w meczach poprzednich. Już w 2 minucie wynik otworzył Maciej Pakulski. Po długim holowaniu piłki i walką z dwoma obrońcami gości, posłał piłkę obok wychodzącego do niego Krzysztofa Barylskiego. Kilka minut później na 2:0 w zamieszaniu w polu karnym podwyższył Maciej Borowski. Gra BKS-u była bardzo poukładana i przemyślana. Kibice długo czekali na taką właśnie drużynę. Piłkarze gości nie stwarzali praktycznie żadnego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Dariusza Bresia. W końcówce pierwszej części spotkania brzezinianie dołożyli jeszcze dwa trafienia. Najpierw w 42 minucie doskonałej sytuacji po wypuszczeniu na wolne pole przez Pakulskiego nie zmarnował Kamil Walczak, a trzy minuty później sam asystent z poprzedniej akcji umieścił piłkę głową w siatce, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła boiska.

Drugie 45 minut również rozgrywane było pod dyktando gospodarzy. Malina nie potrafiła przeprowadzić, żadnej nadarzającej się akcji, ponieważ czujni na połowie boiska byli obrońcy BKS- u. W 56 minucie hat-tricka skompletował Pakulski. Po ładnym dośrodkowaniu w pole karne przez Riabko, napastnik na biegu uderzył nie do obrony w prawy górny róg bramki. Dziesięć minut później było już 6:0. Po wejściu na boisko z ławki rezerwowych, doskonałą prostopadłą piłką, Robert Szubert wypuścił Pakulskiego sam na sam z Barylskim. Zawodnik Startu nie dał szans golkiperowi i uderzył piłkę tuż przy słupku. Na swoje trafienie czekał również Tomasz Kaźmierczak. W 73. minucie ustalił wynik na 7:0. Po solowym rajdzie lewą stroną boiska, wpadł w pole karne i mocnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w siatce. Kolejne spotkanie BKS rozegra już w środę w ramach Pucharu Polski. Mecz zostanie rozegrany o godzinie 16:30, a rywalem brzezinian będzie LKS Gałkówek.

Start Brzeziny- Malina Piątek 7:0 (4:0)
Bramki: Maciej Pakulski 2, 45, 56, 66, Maciej Borowski 8, Kamil Walczak 42, Tomasz Kaźmierczak 73.

Start Brzeziny: Dariusz Breś – Waldemar Pabiniak, Maciej Borowski, Mariusz Matusiak, Dominik Jedynak, Michał Bartosiński, Paweł Swaczyna, Oleg Riabko, Tomasz Kaźmierczak, Maciej Pakulski. zmiany: Michał Chudy, Rafał Sobkiewicz, Marcin Lindner, Robert Szubert, Arkadiusz Wawrzeńczak.

Malina Piątek: Krzysztof Barylski – Błażej Petasz, Tomasz Szymczak, Arkadiusz Fabisz, Radosław Grabowski, Blażej Oterski, Artur Oterski, Łukasz Gamrowski, Kamil Borecki, Dawid Grochala, Dariusz Podstawski. zmiany: Bartłomiej Walczyk, Kamil Ciechomski