Szynka decyduje o wygranej

PTC Pabianice (łódzka klasa okręgowa) wygrywając 3:2 z KKS Koluszki podtrzymało świetną passę spotkań bez porażki. To już szósty mecz pabianickiej drużyny po którym piłkarze mogą zejść z boiska z wysoko uniesioną głową.

Początek spotkania pokazał, że obie drużyny mają dla siebie duży respekt. Gra była dość wyrównana a klarownych sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Stan ten postanowił zmienić w 33 minucie Rafał Cukierski. Po ładnym rozegraniu piłki i szybkiej akcji umieścił futbolówkę w bramce Rafała Adamczyka. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Już w 38 minucie stuprocentową sytuację dla KKS zmarnował Mariusz Wójciak. Kolejna akcja piłkarzy z Koluszek przyniosła wyrównanie. W 45. minucie pierwszej połowy rzut wolny wykonywał Sikorski a piłkę do bramki PTC skierował Jacek Anioł. Do przerwy mieliśmy więc wynik remisowy.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze gospodarzy, marnując w krótkim odstępie czasu aż dwie stuprocentowe sytuacje. Pudłowali: Witold Sikorski, a następnie wprowadzony w 55. minucie Przemysław Cębrzyński. Stara piłkarska prawda mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Jednak to KKS jakby chcąc zaprzeczyć znanemu powiedzeniu w 64. minucie wyszedł na prowadzenie. Strzelcem bramki został grający dobre zawody Dawid Wojciechowski. Prowadzenie uskrzydliło piłkarzy z Koluszek, dzięki czemu grało się im dużo łatwiej i pewniej. Swoich szans szukali również goście. Już pierwsza z nich przyniosła PTC wyrównanie. Drugą bramkę dla swojej drużyny strzelił Cukierski dla którego była to również druga bramka w spotkaniu. Na kolejne klarowne sytuacje przyszło nam poczekać około 10 minut. W 77 minucie po rzucie rożnym dla KKS zagotowało się pod bramką Adama Wilczyńskiego, jednak sytuacja została szybko opanowana przez graczy PTC. Pięć minut później groźnie zrobiło się pod drugą bramką, gdzie tuż przed polem karnym faulowany był jeden z pabianickich zawodników. Do piłki podszedł Piotr Szynka i pewnym strzałem z około 16 metrów pokonał bezradnego bramkarza gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

KKS Koluszki- PTC Pabianice 2:3 (1:1)

Bramki: Jacek Anioł 45, Dawid Wojciechowski 64 – Rafał Cukierski 33, 66, Piotr Szynka 82

KKS Koluszki: Adamczyk – Grzelak, Dymowicz, Sikorski, Wojciechowski, Gaugier (80′ Stefańczyk), Marczyk (55′ Cębrzyński), Gicel, Wójciak (65′ Chrustowski), Anioł, Furmańczyk.

PTC Pabianice: Wilczyński – Raźniewski, Drewniak, Wlazło, Błoch, Łętka, Kling (46′ Przybylski), Komorowski, Cukierski (90′ Kaźmierczak), Szynka, Janica (46′ Felczak)

Autor: Damian Kramczyk