Mechanik strzela po przerwie

Piłkarze Mechanika Radomsko (piotrkowska klasa okręgowa) wygrali po raz szósty w tym sezonie pokonując 2:0 Kasztelana Żarnów. Tradycyjnie już oba gole dla gospodarzy padły w drugiej części meczu. Powoli staje się normą, że podopieczni Rafała Ozgi w pierwszej połowie nie zdobywają bramek.

Przez całą pierwszą połowę gospodarze nie mogli sforsować dobrze grającej obrony gości. Kiedy już się to udało radomszczanie nie potrafili strzelić gola. Najlepsze okazje mieli: Tomasz Walioszczyk oraz Marek Brych. Ten pierwszy trafił w interweniującego bramkarza Kasztelana, drugi zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i skończyło się na strachu dla zespołu Kasztelana. Bramkę dla radomszczan próbowali strzelić jeszcze: Marek Woźniak, Marcin Antczak oraz Łukasz Gloc. Ich strzały nie sprawiły żadnych kłopotów bramkarzowi Kasztelana Piotrowi Śpiewakowi. W końcówce pierwszej połowy trener Mechanika najwyraźniej zdenerwował się na postawę swoich podopiecznych i jeszcze przed przerwą dokonał dwóch zmian.  W pierwszej połowie goście mieli swoja okazję bramkową, ale strzał Konrada Krzysztofika minął bramkę radomszczan.
W drugiej części meczu Mechanik zagrał nieco bardziej ofensywnie. Dziesięć minut po przerwie dobrą okazję dla gospodarzy zmarnował Brych. W 61. minucie po podaniu Cezarego Michalaka strzałem w długi róg popisał się Gloc. Piłka po jego uderzeniu w niewielkiej odległości od bramki minęła bramkę Kasztelana. Pięć minut później radomszczanie w szczęśliwych okolicznościach zdobyli prowadzenie. Po faulu na Adamie Olejniku piłkę w pole karne wrzucał Antczak. Futbolówkę trącił głową Dariusz Frączyk. Ta odbiła się od słupka, następnie pleców bramkarza i wylądowała w siatce. Zdobyty gol sprawił, ze radomszczanie nabrali pewności siebie i częściej atakowali bramkę gości. W 71. minucie po podaniu Antczaka głową nad poprzeczką uderzał Gloc. Chwilę później Antczak próbował strzelić bezpośrednio z rzutu wolnego, ale znakomicie w bramce Kasztelana spisał się Śpiewak wybijając piłkę na rzut różny. W 74. minucie z prawej strony boiska Brych dograł piłkę do Gloca, który ubiegł bramkarza strzelając na 2:0

Mechanik Radomsko – Kasztelan Żarnów 2:0 (0:0)
Bramki: Dariusz Frączyk 66, Łukasz Gloc 74.
Mechanik: Dawid – Kociuga, Radziejewski, Frączyk, Woźniak (40. Michalak) – Brych (90. Lenart), Antczak, Gloc, Olejnik – Walioszczyk (43. Dryja), Michalski (86. Buliński).
Kasztelan: Śpiewak – Łuszczyński, Stańczyk (63. Michał Rek), Margielewski, Gusta – Jakubczyk (86. Mateusz Rek), Krzysztofik (63. Kucharski), Zwierzyński (79. Brzozowicz), Baran – Lorek, Wojdala.
Autor: pejot