W ośmiu przeciwko jedenastu

Niecodzienny przebieg miało spotkanie piotrkowskiej klasy A (grupa II) pomiędzy LKS Wola Krzysztoporska a LKS Czarnocin. W zespole gospodarzy tylko ośmiu piłkarzy miało ważne badania lekarskie i zespół z Woli zmuszony był rozpocząć mecz z potrójnym osłabieniem.

Pozostali piłkarze pojechali zaktualizować badania lekarskie. Musiało to jednak trochę potrwać i gospodarze przez całą pierwszą połowę grali w zaledwie ośmioosobowym składzie. Wydawało się więc, że piłkarze z Czarnocina muszą to wykorzystać.

Nie było wcale na boisku widać naszego osłabienia – relacjonuje działacz LKS Wola Krzysztoporska Andrzej Famulski. – Chłopaki bardzo dzielnie się bronili i goście prowadzili po 45 minutach tylko 1:0 – dodaje.

W drugiej połowie na boisko wyszła już cała jedenastka gospodarzy. Kilka minut po przerwie było już 1:1, a w końcówce LKS Wola Krzysztoporska przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Takiego horroru chyba jeszcze nie przeżyliśmy. Gdybyśmy grali od początku w jedenastu to pewnie wygralibyśmy wyżej. To zwycięstwo jednak bardzo cieszy. Drużyna pokazała charakter – mówi Famulski.