Bramka Kity to za mało

Porażką ŁKS Łódź 1:2 (0:1) z Górnikiem Zabrze zakończyło się spotkanie 7. kolejki Młodej Ekstraklasy. Łodzianie przegrywali w tym meczu już 0:2. Honorową bramkę zdobył w 73. minucie Przemysław Kita.

Pierwszego gola zdobyli w 32. minucie gospodarze. Bramkarza ŁKS Adriana Olszewskiego pokonał Szymon Sobczak. Na 2:0 dla Górnika podwyższył Michał Płonka w 64. minucie. Nadzieję na korzystny wynik przedłużyła bramka Przemysława Kity, ale na więcej łodzian nie było już w tym meczu stać.

Górnik Zabrze – ŁKS (ME) 2:1 (1:0)

Bramki: Szymon Sobczak 32, Michał Płonka 64 – Przemysław Kita 73

Górnik: Sławik – Kiełtyka (Kurzawa 71), Steuer, Mandok, Cymański – Lebek, Bartusiak, Płonka (86 Wasil), M.Mączyński (46 Wrzesień) – Kucza, Sobczak.

ŁKS: Olszewski – Paluch, Wróblewski, Jędrzejczak, Kubicki, Osowski, Pawlak (46 Pietrasiak), Pękała, Golański, Niewiadomski (71 Strzelczyk), Kita.

Żółte kartki: Sobczak, Bartusiak, Płonka, Cymański – Kubicki

Sędzia: Krzysztof Sobieszek (Łódź)

Źródło: lkslodz.pl