Piękny gol Olega Riabko

Start Brzeziny (II grupa łódzka klasy A) pokonał LKS Gałkówek (łódzka klasa okręgowa) 3:2 (2:0) w II rundzie okręgowego Pucharu Polski. Brzezinianie zawdzięczają awans do kolejnej fazy po dwóch trafieniach Macieja Pakulskiego i jednym Olega Riabko.

Start rozpoczął od szybkich i zdecydowanych ataków. Efektem tego była szybko strzelona bramka już w 6 minucie. Po minięciu dwóch obrońców Maciej Pakulski pokonał Michała Masosa strzałem w długi róg. Ta strata bramki wyraźnie wprowadziła nerwowość w grze gości. Gałkowianie popełniali sporo błędów, a gdy już dostawali się pod pole karne BKS- u to ofiarnymi interwencjami popisywali się defensorzy Startu. W 35 minucie po odbiorze piłki i wbiegnięciu w pole karne Pakulski podwyższył na 2:0. Wynik do przerwy już się nie zmienił i gospodarze zasłużenie prowadzili. Druga połowa spotkania również rozpoczęła się od ataków BKS- u. W 53 minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w pole karne, piłkę głową odbił Maciej Maślanko. Futbolówka lobem wyszła na pole karne, a tam potężnym strzałem z pierwszej piłki uderzył ją Oleg Riabko. Ta wspaniałej urody bramka, rozluźniła trochę zawodników Startu. Minutę później po błędzie Dariusza Bresia, gola zdobył Przemysław Kaźmierczak. Chwile później czerwoną kartkę za faul taktyczny w polu karnym ujrzał Maciej Borowski. Rzut karny pewnie wykonał Kaźmierczak. Kontaktowe trafienie Gałkówka zmieniło obraz spotkania. Mecz stał się żywszy i bardziej otwarty. Mimo kilku dobrych sytuacji z obu stron więcej trafień już nie ujrzeliśmy.

Start Brzeziny- LKS Gałkówek 3:2 (2:0)

Bramki: Maciej Pakulski 6, 35, Oleg Riabko 53- Przemysław Kaźmierczak 54, 57

Start Brzeziny: Dariusz Breś, Waldemar Pabiniak, Mariusz Matusiak, Maciej Borowski, Łukasz Wojtasik, Michał Chudy, Marcin Lindner, Oleg Riabko, Tomasz Kaźmierczak, Maciej Pakulski, Maciej Maślanko, zmiany: Kamil Walczak, Paweł Swaczyna, Dawid Ryżanek, Roger Smuga

LKS Gałkówek: Michał Masos, Tomasz Maślanka, Mariusz Majchrzak, Damian Estenberg, Marcin Kacperek, Łukasz Solarek, Maciej Olszewski, Bartosz Juszczak, Przemysław Kaźmierczak, Rafał Pankiewiczk