Pucharowe derby dla Bzury

Wielkie emocje towarzyszyły w spotkaniu Bzury Ozorków (III grupa łódzka klasy B) z Orłem Parzęczew (łódzka klasa okręgowa). Padło siedem bramek, a spotkanie oglądała rekordowa liczba widzów.

Na stadionie miejskim w Ozorkowie Bzura podejmowała Orła Parzęczew. Spotkanie od dawna elektryzowało wszystkich kibiców. Rozpoczęło się od mocnego uderzenia ze strony Parzęczewa. W 20 minucie Zawistowski wyprowadził gości na prowadzenie po wykorzystaniu rzutu karnego. To wyraźnie dało sygnał do walki gospodarzom, ponieważ w ciągu sześciu minut po trafieniach Bartczaka i Karolaka, Bzura objęła prowadzenie. Przed przerwą na 3:1 podwyższył Tyburski. Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Kilka minut po wznowieniu gry Kalkowski strzelił kontaktowego gola. Goście poszli za ciosem i w 67 minucie doprowadzili do remisu. Na listę strzelców po raz drugi wpisał się Zawistowski. W 75. minucie decydujący cios zadała Bzura. Bramkę na miarę awansu zdobył Wymysłowski. Spotkanie było trudnym sprawdzianem dla ozorkowian, ale można powiedzieć, że drużyna spisała się bardzo dobrze . Najbardziej emocjonujące były ostatnie minuty, zwłaszcza że czerwoną kartkę otrzymał Marcin Maśliński i zespół gospodarzy kończył to mecz w dziesiątkę. Warto dodać, że spotkanie oglądała (jak na tą klasę rozgrywkową), rekordowa liczba 500 widzów. Bzura Ozorków awansowała do kolejnej rundy i z niecierpliwością oczekuje na to, kto będzie jej kolejnym rywalem w następnej rundzie.

OKS Bzura Ozorków- Orzeł Parzęczew 4:3 (3:1)

Bramki:Bartczak 23, Karolak 26, Tyburski 33, Wymysłowski 75- Zawistowski 20, 67, Kalkowski 47,

OKS Bzura Ozorków: Malinowski – Maśliński, Janicki, Gławęda, Łuczak,  Ziemniak (22′ Bartczak), Chmielecki (78′ Olczyk), Kończarek , Wymysłowski, Tyburski (85′ Fabrykowski), Karolak (75 min Kurzawski)