Skuteczna Grabka Grabica

W meczu 8. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej Grabka Grabica pokonała rezerwy Omegi Kleszczów 4:1 (2:0). Było to pierwsze, tak okazałe zwycięstwo zespołu Grabki. Bramki zdobyli: Mariusz Kupczyk, Igor Jezierski oraz dwie z rzutów karnych Łukasz Cieślik. Honorowe trafienie dla Omegi zdobył Marcin Sobczak.

W zespole Grabki zabrakło kontuzjowanego Pawła Gołombiewskiego, chorego Krzysztofa Jodłowskiego oraz pauzującego za cztery żółte kartki Łukasza Króla. Trener Sebastian Sielski zdecydował się na zmianę swojej pozycji. Wystąpił jako napastnik, natomiast rolę rozgrywającego przejął Łukasz Cieślik. Początek meczu należał do Omegi. Zawodnicy gości częściej utrzymywali się przy piłce, częściej wymieniali podania w środkowej strefie boiska. Nie stworzyli sobie jednak dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Po około 15 minutach inicjatywę przejęła Grabka. W 20. minucie po dalekim wykopie z bramki Mateusza Pałubskiego, piłka skozłowała przed polem karnym gości. Do piłki wyszedł bramkarz Omegi Krystian Dembski, jednak uprzedził go Sebastian Sielski próbując lobować golkipera, niestety nieskutecznie. 5 minut później dobre podanie w polu karnym gości otrzymał Przemysław Król, który przebiegł z piłką kilka metrów, szukając dogodnej pozycji do oddania strzału. Ostatecznie strzału nie oddał, gdyż obrońca Omegi faulował Króla. Zauważył to sędzia i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Mariusz Kupczyk. Niestety strzał w prawy róg bramki został obroniony. Chwilę później sędzia boczny Paweł Chodorowicz zasygnalizował głównemu, że bramkarz Omegi w momencie strzału Kupczyka nie znajdował się na linii bramkowej. Arbiter główny Paweł Pryczek zdecydował o powtórzeniu rzutu karnego. Tym razem do piłki podszedł Łukasz Cieślik, który nie dał szans Krystianowi Dembskiemu. Grabka objęła prowadzenie. W pierwszej połowie kilka razy zawodnicy Omegi wychodzili z kontrami, jednak w obronie dobry mecz zagrał Piotr Cieślikiewicz, który kilkakrotnie skutecznie przerywał ataki gości. W 35 minucie spotkania z linii szesnastki na strzał zdecydował się Mariusz Kupczyk. Uderzenie było idealne, tuż przy prawym słupku bramki. Bramkarz Omegi nie miał szans – 2:0 dla Grabki. Tym samym Kupczyk zrehabilitował się za niewykorzystany 10 minut wcześniej rzut karny. Do przerwy zawodnicy schodzili z bardzo dobrym rezultatem.

Po przerwie znów inicjatywę przejęli piłkarze Omegi. To nie pierwsza taka sytuacja, że na początku drugiej połowy Grabce brakuje koncentracji i boiskowej agresji. Powtórzył się scenariusz z meczu z Mechanikiem Radomsko. W 53. minucie Grabka traci gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Marcin Sobczak. W 72. minucie spotkania na indywidualny rajd z piłką zdecydował się Tomasz Wrona. Rozpoczął go jeszcze na połowie Grabki, przebiegł z piłką dobre 50 metrów, mijając po drodze kilku zawodników Omegi. W polu karnym tuż przed strzałem Wrona został przewrócony i sędzia podyktował drugą jedenastkę. Ponownie do piłki podszedł Łukasz Cieślik i nie zawiódł. 3:1 dla Grabki. W 90 minucie meczu świetnym prostopadłym podaniem do wychodzącego z prawej strony Igora Jezierskiego, popisał się Sebastian Sielski. Jezierski zdecydował się na strzał z pierwszej piłki zewnętrzną częścią stopy. Piłka minęła wychodzącego bramkarza gości i wpadła do siatki. Piękny gol na koniec spotkania. 2 minuty później sędzia zakończył mecz.

UMKS Grabka Grabica    –    Omega II Kleszczów    4:1   (2:0)