Festiwal strzelecki w Łodzi

W 8. kolejce T-Mobile Ekstraklasy Widzew Łódź wygrał z Jagiellonią Białystok 4:2 (1:1). Było to trzecie zwycięstwo łodzian w tym sezonie, którzy zajęli po tym spotkaniu 3. miejsce w ligowej tabeli, ale czekają jeszcze na dokończenie kolejki.

Pierwsze minuty spotkania były ciężkie dla gospodarzy. Od dłuższego czasu Widzew był zepchnięty na własną połowę. W 12 minucie piłka po strzale głową Tomasza Kupisza trafia w poprzeczkę. Przewaga Jagiellonii przyniosła efekt 2 minuty później. Po ładnej, składnej akcji goście objęli prowadzenie. Idealnie do Kupisza piłkę wyłożył Plizga, a ten nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza Widzewa. Na odpowiedź nie trzeba był długo czekać. W 16 minucie przełamał się Piotr Grzelczak, który strzelił swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Na uwagę zasługuje też ładna asysta  Mindaugasa Panki. W 29 minucie w słupek uderzył Kukol, a chwilę później świetną interwencją popisał się Maciej Mielcarz. Widzewiakom nie udało się złapać Kupisza na spalonym i tylko dobre wyjście bramkarza łodzian uchroniło zespół gospodarzy przed stratą kolejnej bramki. W pierwszej odsłonie więcej sytuacji stworzyła sobie Jagiellonia i tak naprawdę widzewiacy mogą się cieszyć, że po pierwszej połowie remisowali.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony Widzewa. Najpierw w idealnej sytuacji znalazł się Grzelczak, ale kapitalną interwencją wykazał się Baran, wybijając piłkę na rzut rożny. Następnie uderzeniem głową popisał się Sebastian Madera i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Dwie minuty później po świetnej asyście Tomasza Frankowskiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kupisz, który doprowadził do remisu. W 54 minucie z rzutu wolnego idealnie piłkę na głowę Jarosława Bieniuka posłał  Adrian Budka, a środkowy obrońca Widzewa kapitalnym strzałem pokonał Barana. Jedenaście minut później indywidualną akcje Princewilla Okachiego celnym strzałem z 15 metrów zakończył Budka. Widzew prowadził już 4:2. W 76 minucie  Adrian Budka z około 30 metrów potężnie uderzył na bramkę Barana, a ten z wielkimi kłopotami sparował piłkę na rzut rożny.

Widzew Łódź- Jagiellonia Białystok 4:2 (1:1)
Bramki: Piotr Grzelczak 16, Sebastian Madera 49, Jarosław Bieniuk 54, Adrian Budka 65- Tomasz Kupisz 14, 51

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz – Ugochukwu Ukah, Sebastian Madera, Jarosław Bieniuk, Dudu Paraiba – Adrian Budka (86 Bartkowski), Bruno Pinheiro, Mindaugas Panka, Krzysztof Ostrowski (63 Princewill Okachi) – Nika Dzalamidze (76 Przemysłąw Oziębała), Piotr Grzelczak

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran – Alexis Norambuena, Tiago Cionek, Andrius Skerla, Vladimir Kukol (65 Marcin Burkhardt) – Mehdi El Sidqy, Wojciech Grzyb, Neves Soares Hermes, Tomasz Kupisz – Marko Cetković (46 Tomasz Frankowski),  Dawid Plizga (61 Maycon).