Piękne gole w Skierniewicach

Pełne emocji i bramek spotkanie mogli obejrzeć kibice w Skierniewicach, gdzie w meczu 10. kolejki piłkarskiej IV ligi Sorento Zadębie podejmowało WKS Wieluń. Przepiękne trafienia zapisali na swoich kontach: Błażej Karasiak i Artur Szymczyk.

Jak na środowe spotkanie ligowe działo się naprawdę sporo. Emocje trzymały do ostatniego gwizdka. Pierwsza część meczu była bardzo wyrównana. Żaden zespół nie potrafił przebić się przez szeregi obronne rywala i dlatego większość akcji rozgrywanych była w środkowej strefie boiska. Wynik bezbramkowy do przerwy najlepiej odzwierciedla sytuację na boisku. Po zmianie stron obraz gry również na początku się nie zmienił. Dopiero w 60. minucie mogliśmy zobaczyć pierwszą bramkę. Na strzał z około 30 metrów zdecydował się Błażej Karasiak, który umieścił futbolówkę tuż pod poprzeczką bramki Witolda Surlita. Kibice nie mogli jeszcze dojść do siebie po tym przepięknym golu, a wielunianie strzelili już drugą bramkę. Po faulu w polu karnym sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem okazał się Dominik Dwornik. To zdecydowanie załamało kibiców gospodarzy. Kibiców, ale nie piłkarzy, którzy wzięli się za odrabianie strat. W ciągu 10 minut doprowadzili do remisu. Najpierw kontaktowego gola silnym, płaskim strzałem po ziemi zdobył Artur Szymczyk, a następnie na 2:2 trafił Robert Hyży. WKS odpowiedział bardzo szybko, ponieważ w 85. minucie znów objął prowadzenie po bramce Karola Dudka. Szczęśliwi z tego powodu goście rozluźnili się, a to wykorzystali piłkarze Sorento. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry rzutem na taśmę cenny jeden punkt uratował Krzysztof Tomaszewski. Na słowa uznania zasługuje postawa w tym meczu bramkarza Zadębia Witolda Surlita. Golkiper brał udział w końcowej fazie meczu we wszystkich stałych fragmentach gry swojej drużyny oraz znakomicie bronił strzały napastników z Wielunia.

Sorento Zadębie Skierniewice- WKS Wieluń 3:3 (0:0)

Bramki: Artur Szymczyk 70, Robert Hyży 80, Krzysztof Tomaszewski 90+3 – Błażej Karasiak 60, Damian Dwornik 65, Karol Dudek 85

Sorento: Witold Surlit – Artur Szymczyk, Krzysztof Tomaszewski, Jarosław Foks, Rafał Różycki, Jakub Papież, Stefan Potocki, Robert Hyży, Michał Basiński, Patryk Bojańczyk, Łukasz Łojszczyk, zmiany: Krzysztof Paradowski, Mateusz Paczkowski, Piotr Białek, Jarosław Poliński, trener: Artur Szymczyk (grający), Jacek Królik

WKS Wieluń: Bartosz Gagatek – Łukasz Fornalczyk, Paweł Gierat, Daniel Maczurek, Łukasz Rybak, Paweł Dubiel, Damian Dwornik, Błażej Karasiak, Sebastian Banaś, Karol Dudek, Szymon Piotrowski, zmiany: Szymon Olkusz, Paweł Ciężki, Przemysław Kapielski, Artur Jabłoński, trener: Dariusz Żuraw