Pewna wygrana Koluszek

KKS Koluszki wygrał pewnie 3:0 z GLKS- em Dłutów w meczu 9. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Mimo takiego wyniku pierwszy kwadrans spotkania nie zapowiadał takiego rozstrzygnięcia. Goście zaczęli bowiem ofensywnie i kilka razy zagrozili bramce Koluszek.

Pierwsze minuty pokazały, że to spotkanie będzie trudną przeprawą dla gospodarzy. Piłkarze z Dłutowa dominowali w posiadaniu piłki i częściej gościli na połowie KKS- u. Dopiero po 20 minucie obraz gry meczu nieco się zmienił. Koluszkowianie zaczęli szanować piłkę i atakowali skrzydłami. W 24 minucie po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Witolda Sikorskiego bramkę zdobył Michał Dymowicz. Taki rozwój sytuacji podburzył GLKS, który zaczął masowo oblegać bramkę Rafała Adamczyka. Goście całkowicie zapomnieli o defensywie, a to wykorzystali zawodnicy KKS- u. W 30 minucie po asyście Przemysława Cębrzyńskiego, Dominik Kowalski podwyższył na 2:0. Mimo kilku ciekawych akcji wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Po wznowieniu gry znaczącej zmiany w grze obu zespołów nie zauważyliśmy. Dłutowianie starali się za wszelką cenę zdobyć kontaktowego gola, ale znakomicie w polu karnym KKS- u interweniowali obrońcy z Koluszek. W 54 minucie spotkania goście strzelili kontaktową bramkę, ale zdaniem sędziego Michał Wieczorek był na spalonym i arbiter gola nie uznał. Gospodarze przejęli inicjatywę i to oni stwarzali groźne sytuacje. Podłamani zawodnicy GLKS- u bronili praktycznie już tylko wyniku. Końcówka należała już tylko do koluszkowian. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry, wspaniałym uderzeniem i przelobowaniem bramkarza z około 30 metrów wynik na 3:0 ustalił Adrian Gaugier.

KKS Koluszki- GLKS Dłutów 3:0 (2:0)

Bramki: Michał Dymowicz 24, Dominik Kowalski 30, Adrian Gaugier 90+1

KKS Koluszki: Rafał Adamczyk, Wiktor Furmańczyk, Bartosz Wiśniewski, Michał Dymowicz, Dawid Wojciechowski, Przemysław Cębrzyński, Adrian Gaugier, Witold Sikorski, Konrad Gicel, Dominik Kowalski, Mariusz Wójciak, zmiany: Jacek Wojtaszek, Damian Waszczykowski, Łukasz Robakiewicz, Adrian Marczyk

GLKS Dłutów: Piotr Górny, Adam Skiba, Zdzisław Leszczyński, Jacek strzelec, Zbigniew Wiktorowski, Mateusz Dobrzański, Bartosz Sendal, Kamil Stelmach, Łukasz Sikorski, Michał Wieczorek, Krzysztof Oberce, zmiany: Mariusz Malinowski, Przemysław Miszczak, Jakub Banaś, Kamil Borowiec

Żółte kartki: Przemysław Cębrzyński (KKS Koluszki), Zbigniew Witkowski, Bartosz Sendal (GLKS Dłutów)

Źródło: Daria Dębowska (KKS Koluszki)