Mechanik gromi Poświętne

Piłkarze Mechanika Radomsko nie mieli żadnych problemów z ograniem KS Poświętne. Końcowy wynik to najmniejszy wymiar kary jaki mógł spotkać gości. Ozdobą meczu były dwa piękne gole Marcina Antczaka zdobyte bezpośrednio z rzutów wolnych.

Przed meczem kibice, którzy przyszli na stadion przy Brzeźnickiej zastanawiali się czy Mechanik u siebie wreszcie strzeli gola w pierwszej połowie. Odpowiedź na to szybko dał Marcin Antczak, który kapitalnym strzałem w okienko bramki gości dał prowadzenie Mechanikowi już w 7. minucie meczu. Jak się później okazało to trafienie rozwiązało prawdziwy worek z bramkami. Mechanik raz po raz atakował. Goście tylko sporadycznie próbowali się odgryzać. Nie byli jednak w stanie poważniej zagrozić bramce Rafała Dawida. Mechanik grał na luzie i było pewne, ze wcześniej czy później strzeli drugiego gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Walioszczyk wykorzystując podanie Adama Olejnika. Pod koniec pierwszej połowy znów dał o sobie znać Antczak. Kapitan radomszczan po raz drugi strzałem z rzutu wolnego zmusił do kapitulacji bramkarza gości.
Po zmianie stron Mechanik nie zwalniał tempa i już pięć minut po wznowieniu gry było 4:0. Sytuację sam na sam wykorzystał Łukasz Gloc. Przez kolejne minuty radomszczanie niemalże zamknęli gości na swojej połowie. Nie licząc uderzenia w słupek Gloca nie potrafili udokumentować swojej przewagi kolejnymi bramkami. Dopiero w samej końcówce Mechanikowi jeszcze dwukrotnie udało się trafić do siatki gości. Obie bramkowe akcje przeprowadzone były prawą strona boiska. W 81. minucie po podaniu Marka Brycha piłkę z najbliższej odległości do siatki wpakował Jakub Buliński. Sześć minut później zagranie Marka Woźniaka skutecznie wykończył Gloc.

Mechanik Radomsko – KS Poświętne 6:0 (3:0)
Bramki: Marcin Antczak 7, 43, Tomasz Walioszczyk 22, Łukasz Gloc 50, 87, Jakub Buliński 81.

Mechanik: Dawid – Kociuga (75. Lenart), Radziejewski, Frączyk, Michalak (59. Woźniak) – Brych, Dryja, Antczak, Olejnik -Michalski (46. Gloc), Walioszczyk (59. Buliński).
Poświętne: Ząbecki – Skowroński, Kalużny, Kędzora, Kwaśniak – Kawecki, Wojtaszek (62. Chmielewski), Golewski, Rak – Łazowski (77. Ajdamiak), Borowski.

Autor: pejot