Łódzki Start gromi Brzeziny

W spotkaniu 6. kolejki łódzkiej klasy juniorów Start Brzeziny uległ swojemu imiennikowi z Łodzi 0:8.  Mecz mógłby zupełnie inaczej się ułożyć, gdyby nie brak skuteczności ze strony brzezinian w pierwszej połowie pojedynku.

Spotkania z liderem do jakiego przystępowali młodzi brzezinianie jak zawsze są trudne. Łodzianie zdecydowanie przewodzili w tabeli i nie trudno było wskazać faworyta tej konfrontacji. Pierwsze minuty pokazały jednak, że z góry skazany na porażkę BKS może śmiało myśleć o korzystnym rezultacie. W 4 minucie po wyjściu sam na sam z Robertem Czerwińskim, Adrian Skwarka posłał piłkę po ziemi, minimalnie niecelnie obok prawego słupka bramki. W 21 minucie po strzale Jakuba Trzecieckiego z prawej strony pola karnego, instynktownie piłkę na rzut rożny wybił golkiper gości. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i w 33 minucie po błędzie bramkarza i defensywy BKS- u, Kamil Szymański głową wbił piłkę do bramki. Gol dający prowadzenie łodzianom zmienił całkowicie obraz meczu. Przed przerwą na 0:2 podwyższył Sebastian Jakubowicz.

Młodzi piłkarze z Brzezin stracili praktycznie po pierwszych 45. minutach ochotę do dalszej rywalizacji. W 59. minucie Paweł Czarnecki nie dał szans Maciejowi Stańczykowi i było 0:3. Gospodarze nie zdołali jeszcze się otrząsnąć po tej stracie, a już minutę później ponownie musieli wznawiać grę z linii środkowej boiska. Na listę strzelców ponownie wpisał się Jakubowicz. Następne pięć minut było katastrofalne w wykonaniu brzezinian. Mnożące się błędy w obronie doprowadziły do kolejnych strat bramek, które padły łupem Michała Czarneckiego i Patryka Grzelaka. W 81. minucie Kamil Szymański strzelił swoją drugą bramkę, a chwilę później wynik na 0:8 ustalił Michał Czarnecki.

Start Brzeziny- Start Łódź 0:8 (0:2)

Bramki: Kamil Szymański 33, 81, Sebastian Jakubowicz 44, 60, Paweł Czarnecki 59, Michał Czarnecki 62, 85, Patryk Grzelak 65

Start Brzeziny: Maciej Stańczyk, Damian Misiak, Dawid Ryżanek, Karol Reczulski, Radosław Płatek, Jakub Trzeciecki, Roger Smuga, Arkadiusz Wawrzeńczak, Mateusz Stasiak, Adrian Skwarka, Sebastian Fijałkowski, zmiany: Tomasz Chądzyński, Karol Wawrzeńczak, Mateusz Wira, Patryk Podębski, Jakub Kmieć

Start Łódź: Robert Czerwiński, Kacper Laszczyk, Adrian Pęzik, Piotr Biliński, Jakub Płachta, Kamil Szymański, Patryk Grzelak, Sebastian Jakubowicz, Paweł Czarnecki, Maciej Frączkowski, Damian Dybiec, zmiany: Michał Czarnecki

żółte kartki: Paweł Czarnecki (Start Łódź)