Zabójcza końcówka Pelikana

Spotkanie Pelikana Łowicz z Garbarnią Kraków było bardzo emocjonujące. Mecz 12. kolejki II ligi wschodniej na długo zapadnie w pamięci widzów. Oprócz sześciu bramek kibice oglądali sporą liczbę przewinień. Sędzia Daniel Kruczyński pokazał aż 13 żółtych i dwie czerwone kartki.

Od początku nie działo się zbyt wiele. Mogliśmy zobaczyć sporo nieporadnych akcji, które nie stwarzały zagrożenia pod bramką jednej jak i drugiej drużyny. Przewagę osiągnęła drużyna gospodarzy. W 14 minucie piłkę ręką w polu karnym dotknął Gjentijan Haxhijaj i sędzia podyktował jedenastkę. Chwilę później rzut karny wykorzystał Mariusz Solecki, ale jego strzał prawie zdołał obronić Krzysztof Żylski. Łowiczanie poszli za ciosem i pięć minut później prowadzili już 2:0.  Po wzorcowym kontrataku, bocznym sektorem boiska uciekł gościom Michał Adamczyk i idealnie dośrodkował do Soleckiego. Ten nie miał problemów i umieścił piłkę w bramce. Goście próbowali zmienić oblicze rywalizacji, długo rozgrywając swoje akcje. W 35 minucie  sam na sam z Michałem Pytkowskim znalazł się Marcin Siedlarz. Jego strzał obronił golkiper Pelikana, który obronną ręką wyszedł również po dobitce jednego z graczy Garbarni. Po uderzeniu Krzysztofa Kozieła był już bezradny. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Gospodarze po kontaktowym trafieniu Garbarni, nie mogli być pewni wygranej. W 47 minucie krakowianie doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu w pole karne, lekko piłkę głową uderzył Kozieł. Pytkowski interweniował tak nieporadnie, że piłka wpadła do bramki. W 62 minucie za zagranie ręką tuż przed własnym polem karnym drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Haxhijaj. Pelikan długo nie grał w przewadze, ponieważ 15 minut później drugi zółty kartonik ujrzał Przybyszewski. W końcówce mecz zrobił się żywy. Obydwa zespoły dążyły do strzelenia zwycięskiego gola. W 90 minucie Krzysztof Brodecki wyprowadził Pelikan na prowadzenie, pewnie wykorzystując rzut karny, a w doliczonym czasie gry wynik meczu na 4:2 ustalił Solecki wykorzystując sytuację sam na sam z Żylskim.

Pelikan Łowicz- Garbarnia Kraków 4:2 (2:1)

Bramki: Mariusz Solecki 15, 20, 90+2, Krzysztof Brodecki 90- Krzysztof Kozieł 35, 47

Pelikan: Michał Pytkowski – Krzysztof Brodecki, Robert Łakomy, Radosław Domińczak, Michał Łochowski,  Sebastian Przybyszewski, Michał Gamla, (78′ Olaf Okoński), Konrad Kowalczyk, Michał Adamczyk, Damian Kosiorek, (54′ Patryk Pomianowski), Mariusz Solecki

Garbarnia: Krzysztof Żylski – Mateusz Siedlarz, Gjentijan Haxhijaj, Wojciech Cygal, (46′ Kamil Rado), Anthony Schacherer, Mariusz Stokłosa, Sebastian Sepioł, (90+2′ Krzysztof Kalemba), Marcin Siedlarz, Tymoteusz Chodźko, Adrian Fedoruk, (46′ Bartosz Praciak), Krzysztof Kozieł, (90+2′ Sebastian Leszczak)

Żółte kartki: Krzysztof Brodecki, Sebastian Przybyszewski, Michał Pytkowski, Michał Łochowski, Michał Gamla, Robert Łakomy, Mariusz Solecki (Pelikan), Gjentijan Haxhijaj, Marcin Siedlarz, Tomasz Chodźko, Anthony Schacherer (Garbarnia)

Czerwona kartka: Sebastian Przybyszewski (Pelikan) Gjentijan Haxhijaj (Garbarnia),- obaj za drugą żółtą