Międzygminne derby dla Brzezin

Start Brzeziny pokonał w derbowym pojedynku Błękitnych Dmosin 5:0 (3:0) w meczu 7. kolejki II grupy łódzkiej A- klasy. Wspaniałe spotkanie rozegrał strzelec dwóch bramek dla BKS- u Michał Bartosiński, który został wybrany zawodnikiem meczu.

Spotkanie od samego początku było bardzo żywiołowe. Od pierwszych minut zaznaczyła się przewaga gości. Najpierw w 5. minucie po indywidualnym rajdzie z piłką środkiem pola, Paweł Swaczyna potężnym strzałem z dystansu minimalnie się pomylił. Chwilę później po dośrodkowaniu z lewej strony Tomasza Kaźmierczaka, piłkę głową nad poprzeczką przeniósł Kamil Walczak. W 13. minucie po błędzie Macieja Borowskiego w idealnej sytuacji znalazł się Adrian Kwiatkowski. Zawodnik Błękitnych po rajdzie lewą stroną boiska oddał silny strzał po ziemi, który z trudem na rzut rożny sparował Krzysztof Bogdan. W odpowiedzi Swaczyna po szybkim wbiegnięciu w pole karne rywali i mocnym strzale mógł otworzyć wynik spotkania, ale piłka minimalnie musnęła poprzeczkę, wychodząc poza plac gry. Start zdecydowanie przeważał. Dominował nad gospodarzami techniką, grą z pierwszej piłki, a przede wszystkim szybkością. Dmosin nastawił się na grę z kontry. Kolejne ataki na bramkę Błękitnych przyniosły żądany efekt. W 20 minucie po zespołowej akcji całej drużyny, Michał Bartosiński silnym uderzeniem po ziemi, pokonał bramkarza, który był całkowicie zasłonięty przez obrońców. Pięć minut później na listę strzelców ponownie wpisał się Bartosiński. Po dośrodkowaniu futbolówki w pole karne przez Kaźmierczaka, strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Kotlarkowi. W 39 minucie po ponownej asyście Kaźmierczaka bramkę zdobył Paweł Swaczyna. Gospodarze jeszcze przed przerwą próbowali zdobyć honorowego gola, ale znakomitą okazję zmarnował Kwiatkowski.

Obraz gry w drugiej części spotkanie się nie zmienił. Cały czas przeważali brzezinanie. Gospodarze po odzyskaniu piłki próbowali przeprowadzić szybkie kontry, ale znakomicie spisywali się defensorzy Startu. W 63 minucie bramkę sezonu mógł zanotować Kaźmierczak. Po dryblingu w polu karnym i szybkim obrocie oddał strzał na bramkę, a piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Trzy minuty później wprowadzony po przerwie Michał Chudy wypracował groźną akcję, a formalności dopełnił Kamil Walczak, który po ziemi trafił do pustej bramki. Wynik  ustalił w 76 minucie Rafał Sobkiewicz i Start Brzeziny pokonał Błękitnych Dmosin 5:0.

Błękitni Dmosin- Start Brzeziny 0:5 (0:3)

Bramki: Michał Bartosiński 20, 29, Paweł Swaczyna 39, Kamil Walczak 66, Rafał Sobkiewicz 76

Błękitni: Ernest Kotlarek, Bartłomiej Tomczyk, Bartłomiej Koszelski, Przemysław Nagański, Marcin Jezierski, Karol Racułt, Dawid Ślązak, Marcin Górski, Marceli Knera, Adrian Kwiatkowski, Mariusz Filipiński, zmiany: Tomasz Żuchowski

Start: Krzysztof Bogdan, Waldemar Pabiniak, Mariusz Matusiak, Artur Poździej, Łukasz Wojtasik, Michał Bartosiński, Robert Szubert, Paweł Swaczyna, Maciej Borowski, Tomasz Kaźmierczak, Kamil Walczak, zmiany: Michał Chudy, Rafał Sobkiewicz, Maciej Maślanko, Ireneusz Janeczek

Żółte kartki: Paweł Swaczyna, Maciej Borowski (Start)

Widzów: 134 (58 z Brzezin)