Sensacja w Koluszkach

Występujący w łódzkiej klasie okręgowej zespół KKS Koluszki pokonał III-ligowego Zawiszę Rzgów 1:0 (0:0) w III rundzie łódzkiego okręgowego Pucharu Polski. Zwycięskiego gola zdobył Jacek Wojtaszek. Koluszkowianie mają olbrzymią szanse awansu do fazy wojewódzkiej Pucharu.

Mecz nie był porywający. Trudno było określić, która drużyna może mieć chociaż minimalną przewagę. Większość akcji toczyła się w środku pola i kibice zgromadzeni na trybunach oglądali mało celnych strzałów. Dopiero w 25. minucie gospodarze oddali pierwsze celne uderzenie na bramkę rywala. W odpowiedzi Zawisza po przeprowadzeniu szybkiej kontry mógł wyjść na prowadzenie. Silny strzał Łukasza Kaweckiego obronił Marcin Grobelny. W 37. minucie rzgowianie trafili do siatki KKS- u, ale zdaniem sędziego Damian Strzałkowski był na pozycji spalonej i gola słusznie nie uznał. Przed przerwą podobną sytuację mieli ponownie goście.

W 51 minucie najlepszą sytuację na otwarcie wyniku miał Kamil Zapieraczyński. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka bramki KKS- u. W 67. minucie swoimi umiejętnościami wykazał się Jakub Pasiński. Minutę później upragnionego gola gospodarzom daje Jacek Wojtaszek. Po wspaniałej asyście Przemysłąwa Cębrzyńskiego, nie dał szans wychodzącemu z nim sam na sam Pasińskiemu umieszczając futbolówkę obok bramkarza. Mimo dużej ilości czasu do końca więcej groźnych sytuacji już nie mieliśmy i KKS Koluszki pokonał Zawiszę Rzgów 1:0.

KKS Koluszki- Zawisza Rzgów 1:0 (0:0)

Bramka: Jacek Wojtaszek 67

KKS: Marcin Grobelny. Adrian Marczyk, Michał Dymowicz, Bartosz Wiśniewski, Łukasz Robakiewicz, Przemysław Cębrzyński, Witold Sikorski, Adrian Gaugier, Jacek Wojtaszek, Dominik Kowalski, Paweł Chrustowski, zmiany: Jakub Sztuka, Mateusz Bryszewski

Źródło: Daria Dębowska (KKS Koluszki)