Grzelak ratuje Koluszki

KKS Koluszki pokonał Orła Parzęczew 2:1 w meczu 11. kolejki łódzkiej klasy okręgowej. Po pucharowym zwycięstwie z III-ligowym Zawiszą Rzgów 1:0, było to czwarte z rzędu zwycięstwo koluszkowian, którzy coraz śmielej myślą o czołówce tabeli.

Po awansie do IV rundy okręgowego Pucharu Polski piłkarze KKS w dobrych humorach podchodzili do spotkania ligowego z Orłem Parzęczew. Goście mieli nadzieje na przełamanie. Po dwóch kolejnych remisach z rzędu liczyli na komplet punktów. Musieli się szybko jednak rozczarować bo to koluszkowianie od początku zdecydowanie dominowali. Co chwila przeprowadzali groźne akcje na bramkę rywali. W 26 minucie po ładnej asyście Dawida Wojciechowskiego gola zdobył Konrad Gicel. To trafienie uspokoiło trochę gospodarzy, którzy zaczęli grać bardzo uważnie w środku pola. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Goście dążyli do wyrównania. Nie potrafili się jednak przebić przez doskonale dysponowanych w tym dniu obrońców KKS. Dopiero w 61. minucie po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Artur Garbacz umieścił piłkę w siatce. Futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od słupka i przekroczyła linię bramkową. To zdenerwowało gospodarzy, którzy rzucili się do ataku. W 78. minucie dopięli swego. Szczęśliwym strzelcem okazał się wprowadzony po przerwie Paweł Chrustowski, który wykorzystał znakomite podanie Dominika Kowalskiego. W końcówce fenomenalną interwencją popisał się Krzysztof Grzelak. Po wyjściu z bramki Rafała Adamczyka i jego interwencji piłka trafiła pod nogi napastnika gości. Zawodnik widząc przed sobą pustą bramkę uderzył na nią. Tam doskonale ustawiony był Grzelak, który wybił piłkę z linii bramkowej. Został on tym samym ważną postacią pojedynku, ponieważ więcej ciekawych akcji już nie mieliśmy i dzięki niemu KKS pokonał Orła Parzęczew 2:1.

KKS Koluszki- Orzeł Parzęczew 2:1 (1:0)
Bramki: Konrad Gicel 26, Paweł Chrustowski 78- Artur Garbacz 61

KKS Koluszki: Rafał Adamczyk, Konrad Stefańczyk, Dymowicz Michał, Dominik Kowalski, Konrad Gicel, Adrian Gaugier , Bartosz Wiśniewski, Łukasz Robakiewicz, Dawid Wojciechowski, Witold Sikorski, Wiktor Furmańczyk, zmiany: Paweł Chrustowski, Krzysztof Grzelak, Jacek Wojtaszek

Orzeł Parzęczew: Paweł Mikołajczyk, Jacek Błaszczyk, Tomasz Charuba, Artur Garbacz, Adam Icztak, Adrian Kujawa, Kamil Łuczak, Grzegorz Mędra, Sławomir Michalak, Jacek Pietrzak, Kamil Zawistowski, zmiany: Hubert Pisera

Żółte kartki: Stefańczyk (KKS), Łuczak (Orzeł)

Źródło: Daria Dębowska (KKS Koluszki)