Kotan zatrzymał Nowosolną

W 8. kolejce piłkarskiej II grupy łódzkiej A- klasy Nowosolna Łódź zremisowała z Kotanem Ozorków 2:2 (2:1). Dla gości były to pierwsze punkty w tym sezonie, gospodarze zaś stracili drugie miejsce w tabeli na rzecz LZS Justynów.

Nowosolna grała chaotycznie, przeprowadzając nieudane ataki. Kotan próbował dłużej utrzymać się przy piłce, ale dobrze w odbiorze spisywali się gospodarze. W 10. minucie silny strzał nad poprzeczką oddał Łukasz Stańczyk. Chwilę później po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym, piłkę przed szesnasty metr wybili obrońcy Kotana. Do piłki dobiegł Piotr Stolarek i mocnym uderzeniem nie dał szans Tomaszowi Gorzeniowi. W 21. minucie groźną akcje przeprowadził Adrian Domański, ale w ostatniej chwili tuż przed strzałem piłkę z nogi wybił mu Tomasz Kołodziejczyk. Pierwszą groźną sytuację goście stworzyli sobie w 24 minucie. Bezpośredni strzał z rzutu wolnego Mateusza Bartczaka trafił wprost w mur zawodników z Nowosolnej. W 27. minucie po faulu w polu karnym pewnie jedenastkę wykorzystał Marcin Bartczak, który doprowadził tym samym do remisu. Kotan po tej bramce zaczął śmielej atakować. Po zespołowej akcji minimalnie obok bramki strzelił Mariusz Żurek. Chwilę później po przeprowadzeniu szybkiej kontry i minięciu bramkarza Michał Beta strzelił na pustą bramkę. Piłkę ręką z własnej bramki próbował wybić, któryś z obrońców Kotana, ale odbił piłkę już za linią bramkową. Jeszcze przed przerwą dwie dobre sytuacje mieli gospodarze. Najpierw z dystansu po koźle piłka po strzale Piotra Stolarka minęła lewy słupek, a w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym minimalnie obok bramki głową uderzył Mateusz Zbytniewski.

Po zmianie stron w 50 minucie szybką kontrę przeprowadził Kotan. Strzał Przemysława Kołodziejczyka obronił Łukasz Żeromiński. Od tego momentu gra znacząco się zaostrzyła. Oglądaliśmy sporą liczbę fauli z jednej jak i drugiej strony. W 73 minucie z dystansu uderzał Rafał Porządny, ale piłka minęła słupek bramki ozorkowian. Chwilę później Przemysław Kołodziejczyk trafił wprost wychodzącego do niego Żeromińskiego. W 78 minucie groźną trójkową akcje przeprowadzili Przemysław Kołodziejczyk, Dawid Białoszewski i Mariusz Żurek. Strzał tego ostatniego zastał zablokowany, a piłka trafiła wprost pod nogi Biłoszewskiego, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Goście mogli wyjść na prowadzenie  – strzał po ziemi Michała Bartczaka minimalnie minął prawy słupek bramki. Końcówka należała do Nowosolnej. Najpierw bezpośredni strzał z rzutu wolnego Włodzimierza Klatki powędrował obok bramki, a w doliczonym czasie gry w zamieszaniu w polu karnym Gorzeń złapał piłkę na linii bramkowej.

Nowosolna Łódź – Kotan Ozorków 2:2 (2:1)
Bramki: Piotr Stolarek 14, Michał Beta 37- Marcin Bartczak 27, Dawid Biłoszewski 78

Nowosolna: Łukasz Żeromiński, Piotr Beta, Łukasz Kosior, Włodzimierz Klatka, Janusz Kozłowski, Piotr Stolarek, Rafał Porządny, Michał Beta, Łukasz Stańczyk, Adrian Domański, Mateusz Zbytniewski, zmiany: Sebastian Malarczyk, Robert Słomczyński

Kotan: Tomasz Gorzeń, Adam Rosiak, Tomasz Kołodziejczyk, Marcin Bartczak, Michał Szplit, Dawid Białoszewski, Przemysław Kołodziejczyk, Mariusz Żurek, zmiany: Bartosz Maciejewski

Żółte kartki: Przemysłąw Kołodziejczyk (Kotan)