Ner Poddębice zdobył Spartę

W spotkaniu 8 kolejki III grupy łódzkiej klasy A Ner Poddębice rozbił w Leśmierzu miejscową Spartę 7:2. Tym samym  dzięki efektownej wygranej i potknięciu GKS Bedlno, poddębiczanie zajęli zasłużony fotel lidera.

Spotkanie rozpoczęło się od groźnego ataku gospodarzy. Olczak sprytnie zagrał do Bartosika, ale jego strzał został zablokowany. Następne kilka minut należało do zawodników z Poddębic. Najpierw w 7. minucie dośrodkowanie Makowskiego pewnie wyłapał Barański, a dwie minuty później strzał napastnika gości poszybował nad bramką. W 15. minucie niezłą akcję stworzyli sobie Spartanie. Olczak odegrał do Bartosika, ale ten w dobrej sytuacji nie zdołał trafić w światło bramki. W 23 minucie padła pierwsza bramka. Rzut rożny z lewej strony boiska egzekwował Jakub Jesionowski, który bezpośrednio z narożnika boiska skierował piłkę do siatki gospodarzy. Nie bez winy w tej sytuacji był bramkarz Sparty. Dwie minuty później powinno być 0:2. Kolejny rzut rożny, ale tym razem piłkę po strzale zawodnika z Poddębic z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. To co nie udało się w 25. minucie, 60 sekund później daje bramkę. Składną akcję Neru wykończył strzałem z 10 metrów Jesionowski. Kolejny błąd popełnił Barański. W 30. minucie lewą flanką popędził Wojciech Bartosik, ale mądrze zastawiał się obrońca gości i piłka wyszła poza plac gry. Sześć minut później akcję lewą stroną przeprowadził Ner. Stajewski huknął po długim rogu i piłka zatrzepotała w siatce. Znów trzeba zwrócić uwagę na złe zachowanie golkipera Sparty. Przed przerwą goście przeprowadzili jeszcze jedną składną akcję. Prawą stroną uciekł zawodnik Neru, który dokładnie dośrodkował na nogę Woźniaka, a ten między nogami Barańskiego umieścił piłkę w siatce. Czwarty gol i po raz czwarty Barański mógł zachować się lepiej.

Druga część gry zaczęła się od ataku gości. Strzał Woźniaka poszybował wysoko nad bramką. W 51. i 53. minucie szansę miał Olczak, ale jego strzały pewnie wyłapał Matusiak. W 56. minucie zawodnik gości wyprostowaną nogą wszedł w zawodnika Sparty, ale gwizdek sędziego milczał co rozzłościło piłkarzy Sparty. Za pretensje żółtą kartką został ukarany Dośpiał. Minutę później podenerwowanie w szeregach Sparty wykorzystali goście. Ładną akcję pewnym strzałem wykończył Jesionowski, dla którego była to trzecia bramka. W 63. minucie za brutalny faul na sobie odgryzł się Janiak. Spóźniony trafił wprost w nogi przeciwnika, a sędzia bez wahania wyciągnął czerwoną kartkę. Od tego momentu Sparta grała w osłabieniu. W 71. minucie spotkania źle piłkę z pola karnego wybił Walczak. Ta trafiła wprost pod nogi Dominowskiego, który pewnym strzałem umieścił ją w siatce. Sześćdziesiąt sekund później błąd popełnił bramkarz gości. Nie trafił w piłkę adresowaną do niego od obrońcy i Bartosik ze stoickim spokojem wpakował piłkę do pustej bramki. To nie były ostatnie błędy bramkarzy w tym spotkaniu. W 74. minucie po strzale Stajewskiego piłka zmierzała wprost w Barańskiego, a ten zamiast łapać, próbował wybić piłkę nogą, jednak się przeliczył. Piłka obok niego wpadła do bramki. W 80. minucie kolejnego gola strzelili gospodarze. Strzał Dośpiała trafia w słupek. Do piłki dobiega Krawczyk i między nogami bramkarza kieruje piłkę do bramki. Sparta powinna mieć okazję do strzelenia trzeciej bramki, ale błąd popełnił arbiter. W polu karnym powalony został Krawczyk, ale sędzia nakazał grać dalej. Piłkarz leżał w polu karnym jeszcze długi czas, a sędzia nawet nie pofatygował się do niego by się spytać czy nic się nie stało. Jak się później okazało Krawczyk po ciosie od rywala stracił na chwilę przytomność. Do końca spotkania już nic się nie zmieniło. Po dziwnym meczu Ner wysoko ogrywa Spartę.

Sparta Leśmierz- Ner Poddębice 2:7 (0:4)

Bramki: Bartosik 72, Krawczyk 80- Jesionowski 23, 26, 57, Stajewski 36, 74, Wożniak 44, Dominowski 71

Sparta: Barański, Raj, Głodek, Janiak, Walczak, Brzozowski, Dośpiał, Krawczyk, Bartosik S, Olczak, Bartosik W.
Ner: Matusiak, Jesionowski K, Ochal (Jędrzejczak 69′), Kowalczyk, Tomczak, Makowski (Choiński 74′), Paczkowski, Jesionowski J., Stajewski, Woźniak, Pilarczyk (Dominowski 60′)

Żółta kartka: Dośpiał (Sparta)

Czerwona kartka: Janiak (Sparta)- za faul

Widzów: ok. 50