Rekord Startu Brzeziny

Start Brzeziny pokonał Witoniankę Witonia 13:0 (8:0) w meczu 9. kolejki II grupy łódzkiej klasy A. Tym samym brzezinianie pobili rekord sprzed pięciu lat, kiedy to pokonali LZS Justynów 11:0 w rozgrywkach klasy okręgowej.

Już w pierwszej minucie brzezinianie objęli prowadzenie, dzięki samobójczemu trafieniu Krzysztofa Aftowicza. W 4. minucie silne uderzenie Macieja Pakulskiego minimalnie poszybowało nad poprzeczką. Chwilę później Michał Bartosiński w akcji sam na sam Marcinem Sochackim trafił w poprzeczkę. Z odbitą piłką minął się Pakulski. W 7. minucie Pakulski strzałem po ziemi podwyższył na 2:0. Przewaga BKS była bardzo wyraźna. Po indywidualnej akcji w boczną siatkę trafił Kamil Walczak. W 11. minucie Walczak nie dał już żadnych szans Sochackiemu, który broniąc jego strzał z dystansu popełnił błąd przepuszczając piłkę pod nogami. Chwilę później Walczak trafił w poprzeczkę. W 17. minucie po indywidualnym rajdzie z piłką i strzale z około 25 metrów Tomasz Kaźmierczak zdobył czwartego gola dla Startu. Witonianka kompletnie nie potrafiła stawić żadnego oporu gospodarzom. W 25. minucie po solowej akcji lewą stroną boiska i po ominięciu trzech obrońców i bramkarza Pakulski wpakował piłkę do pustej siatki. Sześć minut później po ładnej akcji lewą stroną Kaźmierczaka i podaniu piłki w pole karne Pakulski ustrzelił klasycznego hat-tricka. W 33. minucie po dośrodkowaniu Bartosińskiego, Walczak niecelnie uderzył piłkę głową, a chwilę później trafił w poprzeczkę. W 39. minucie Kaźmierczak strzałem z dystansu po rykoszecie strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Jeszcze przed przerwą ósmą bramkę dla BKS- u zdobył Walczak, który wykończył podanie Pakulskiego.

Obraz gry w drugiej części spotkania w ogóle się nie zmienił. W 53. minucie na 9:0 podwyższył wprowadzony po przerwie Robert Szubert. Parę minut później kolejną swoją bramkę zanotował Pakulski. Od tego momentu Start raził nieskutecznością. Pakulski trafił w boczną siatkę, a chwilę później nie trafił na pustą bramkę. Następnie strzał Lindnera, a później Sobkiewicza powędrował nad bramką. W 74. minucie hat-tricka ustrzelił Kaźmierczak. W końcówce spotkania padły jeszcze dwie bramki. Najpierw futbolówkę do własnej siatki wbił Michał Włodarczyk, a w 87. minucie wynik na 13:0 ustalił Michał Chudy.

Start Brzeziny- Witonianka Witonia 13:0 (8:0)

Bramki: Krzysztof Aftowicz 1 (samobójcza) Maciej Pakulski 7, 25, 31, 56, Kamil Walczak 11, 40, Tomasz Kaźmierczak 17, 39, 74, Robert Szubert 53, Michał Włodarczyk 85 (samobójcza), Michał Chudy 87

Start Brzeziny: Krzysztof Bogdan, Waldemar Pabiniak, Artur Poździej, Mariusz Matusiak, Łukasz Wojtasik, Michał Bartosiński, Robert Szubert, Oleg Riabko, Tomasz Kaźmierczak, Maciej Pakulski, Kamil Walczak

Witonianka Witonia: Marcin Sochacki, Michał Włodarczyk, Krzysztof Aftowicz , Paweł Peda, Piotr Kaczmarek, Daniel Peda, Michał Bartniak, Tomasz Sobczyński, Adrian Wasiak, Tomasz Smakowski, Janusz Wojtczak

Żółte kartki: Michał Włodarczyk, Paweł Peda (Witonianka), Waldemar Pabiniak (Start)

Widzów: 84 (3 Witonianka)