Cenne zwycięstwo MKS II

Cenne zwycięstwo odniosły rezerwy MKS Kutno. W spotkaniu 12. kolejki łódzkiej klasy okręgowej kutnianie pokonali Orła Parzęczew 2:1 (2:1). Dzięki wygranej MKS II objął pozycję lidera i pozostanie na niej przynajmniej do niedzieli ponieważ dotychczasowy lider MGLKS Uniejów/Ostrowsko podejmie w spotkaniu na szczycie Górnika Łęczyca.

Pierwsze minuty były bardzo wyrównane. Oba zespoły zdołały przeprowadzić kilka ciekawych sytuacji. Jedną z nich była akcja parzęczewian. W sytuacji sam na sam z Mateuszem Turkowskim, Artur Garbacz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Od tego momentu zarysowała się lekka przewaga gości. Kutnianie przejęli inicjatywę, czego efektem było zdobycie bramki. W 32. minucie po zamieszaniu w polu karnym, piłkę do własnej siatki wbił Jacek Pietrzak. Warunki fizyczne zawodników MKS- u pozwoliły na zdominowanie gry. W 39 minucie Piotr Michalski podwyższył na 2:0. Ambitna walka gospodarzy pozwoliła im na zdobycie kontaktowej bramki jeszcze przed zejściem do szatni. Na listę strzelców wpisał się Artur Garbacz.

W drugiej odsłonie spotkania parzęczewianie wzięli się za odrabianie strat, ale nie udało im się skutecznie zagrozić bramce Mateusza Turkowskiego. Goście natomiast cofnęli się do defensywy. W 54. minucie spotkanie przerwano na kilka minut z powodu niefortunnego zderzenia głowami dwóch zawodników z przeciwnych drużyn. W wyniku tej sytuacji ucierpiał zawodnik gości Arkadiusz Błaszczyk, który wprowadzony po przerwie długo nie mógł dojść do siebie. Konieczna była szybka pomoc. Wezwano karetkę, która zabrała zawodnika do pobliskiego szpitala. Wstępnie stwierdzono wstrząśnienie mózgu. Mecz kontynuowano po kilku minutach. Orzeł atakował przez cały czas. Miał dobre sytuacje podbramkowe, których nie wykorzystali napastnicy. Dwie dogodne akcje zmarnował Artur Garbacz, a jedną Kamil Zawistowski. Wynik do końca nie uległ już zmianie. Orzeł Parzęczew uległ MKS II Kutno 1:2.

Orzeł Parzęczew- MKS II Kutno 1:2 (1:2)

Bramki: Artur Garbacz 44- Jacek Pietrzak 32 (samobójcza), Piotr Michalski 39

Kutno: Mateusz Turkowski, Marcin Rogala, Bartek Kaczor, Marcin Rutkowski, Dawid Gałązka, Rafał Rybicki, Marcin Panek, Michał Arent, Andrzej Grzegorek, Piotr Michalski, Michał Michalski, zmiany: Arkadiusz Błaszczyk, Łukasz Górczyński, Bartłomiej Lewańczuk

Orzeł Parzęczew: Paweł Mikołajczyk, Jacek Błaszczyk, Adam Idczak, Tomasz Chruba, Jacek Pietrzak, Artur Garbacz, Adam Kujawa, Grzegorz Nędra, Kamil Zawistowski, Kamil Łuczak, Michał Dębski, zmiany: Sławomir Michalak, Patryk Pisera, Hubert Pisera

Żółte kartki: Andrzej Grzegorek (Kutno), Artur Garbacz (Orzeł)

Widzów: około 50