Wysoka wygrana Pelikana

W niedzielę zakończono 10. kolejkę skierniewickiej klasy okręgowej. Rezerwy łowickiego Pelikana pewnie wygrały w Drzewcach 6:2. Lider Astra Zduny wygrał 3:2 z Unią, natomiast jedyny niepokonany zespół w lidze – Orlęta bezbramkowo zremisował z Mazovią.

Trener Pelikana II Jarosław Rachubiński mógł się obawiać przed meczem z Jutrzenką Drzewce. Jutrzenka w tym sezonie gra niezłą piłkę, a do tego Drzewce zawsze są silne na swoim boisku.  „Ptaki” odniosły przekonujące zwycięstwo 6:2, choć od 40. minuty grały w osłabieniu po czerwonej kartce Patryka Demidowicza. Cztery gole dla rezerw zdobył niezawodny Mariusz Trakul, a po jednym golu dołożyli: Kamil Szymajda i Łukasz Zabost.

Do Skierniewic na mecz z Unią wybrali się podopieczni Henryka Plichty. Nie był to łatwy mecz dla Astry. Jako pierwsi sensacyjnie bramkę zdobyli skierniewiczanie. Przed przerwą wyrównał Przemysław Grzegory. W drugiej odsłonie Astra potrafiła dwa razy pokonać bramkarza gospodarzy. Najpierw na prowadzenie wyprowadził Astrę Maciej Jędrachowicz, a następnie na 3:1 podwyższył Jakub Papuga. Unia odpowiedziała jeszcze jednym trafieniem, ale to było wszystko na co było stać zespół Michała Gajdy.

W Cielądzu doszło do spotkania derbowego. Spotkały się niepokonane Orlęta oraz dobrze spisujący się zespół Mazovii Rawy Mazowiecka. Pierwsza odsłona to przewaga przyjezdnych, którzy bardzo liczyli na wygraną. Do przerwy było jednak bez bramek. W drugiej połowie z Mazovii nieco zeszło powietrze i do głosu do doszły Orlęta. W 70 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Paweł Wyciszkiewicz. Od tego momentu Mazovia chciała już tylko utrzymać wynik. Do końca meczu atakowały Orlęta, ale gole nie padły i mecz zakończył się remisem.