Pewne zwycięstwo Neru

Ner Poddębice pokonał Dąbrowiankę Dąbrowice 4:0 (2:0) w meczu 10. kolejki III grupy łódzkiej klasy A. Poddębiczanie po pewnym zwycięstwie zajęli na razie pozycję lidera. Czekają jeszcze na jutrzejsze spotkanie GKS Bedlno, który jutro spotka się w Parzęczewie z rezerwami Orła.

Bezwzględnym faworytem tego spotkania wydawali się poddębiczanie. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili jednak goście. W 2. minucie znakomita interwencją popisał się Matusiak, który obronił strzał Sobczaka. W odpowiedzi Cichosz po szybkim wejściu w pole karne oddał silny strzał, który trafił tylko w boczną siatkę. Przewagę zaczęła zyskiwać drużyna gospodarzy. W 19. minucie w słupek trafił Woźniak po zespołowej akcji całej drużyny. Ner zamknął dąbrowiczan na ich własnej połowie. Co chwila przeprowadzał groźne sytuacje. W 26. minucie dobrze wypuszczony sam na sam z bramkarzem Makowski trafia wprost Kubikowskiego.  Dopiero po dwóch kwadransach szczęście uśmiechnęło się do snajperów gospodarzy. Najpierw w 32. minucie dokładne podanie Kubiaka wykorzystał Makowski, a w w 38. minucie sam asystent z poprzedniej akcji po indywidualnym rajdzie pokonał Kubikowskiego. Do przerwy Ner prowadził zatem 2:0.

Druga połowa zaczęła się od ataków gospodarzy. Najpierw groźny, niecelny strzał oddaje Cichosz, a następnie Makowski po solowym rajdzie uderzył wprost w bramkarza.  W 59. minucie fatalny błąd popełnił Kubikowski i po strzale z rzutu wolnego wykorzystał to Jakub Jesionowski. To całkowicie załamało piłkarzy gości, którzy nawet nie potrafili przekroczyć środkowej linii boiska. Sześć minut później Dominowski podwyższył na 4:0. W 72. minucie spotkania boisko za dwie zółte kartki musiał opuścić Jakub Wujkowski. Mimo kilku doskonałych jeszcze w tym meczu okazji wynik nie uległ już zmianie.

Ner Poddębice – Dąbrowianka Dąbrowice 4-0 (2-0)

Bramki:Makowski 32, Kubiak 38, J. Jesionowski 59, D. Dominowski 65

Ner: Matusiak, Jędrzejczak (80 Tomczak), Kowalczyk, Paczkowski, J. Jesionowski, Makowski, Choiński (46 Dominowski), Cichosz, Stajewski (76 Pilarczyk), Woźniak (70 Antczak), Kubiak

Dąbrowianka: Kubikowski, P. Dominowski, Szadkowski, Ściślewski, Berliński, P. Winiecki (70 Kwiatkowski), J. Wujkowski, Radke, Sobczak, P. Winiecki, B. Wujkowski (70 M. Winiecki)

Żółte kartki: Jakub Wujkowski, Paweł Dominowski, Patryk Winiecki (Dąbrowianka)

Czerwona kartka: Jakub Wujkowski (Dąbrowianka)- za dwie żółte

Źródło: nerpoddebice.futbolowo.pl