Zasłużony remis w Emilinie

Podział punktów w meczu na szczycie piotrkowskiej klasy okręgowej. Zjednoczeni Bełchatów zremisowali z Mechanikiem Radomsko 1:1, mimo że przez ponad pół godziny grali w liczebnym osłabieniu. Niespodziewana porażka Gomunic sprawia, że Mechanik traci do lidera trzy a Zjednoczeni siedem punktów.

Początek meczu w Emilinie, gdzie swoje mecze rozgrywają Zjednoczeni Bełchatów, należał zdecydowanie dla gospodarzy. W 9. minucie strzałem z dystansu Rafała Dawida zaskoczył Sylwester Jarzębowski i Zjednoczeni wyszli na prowadzenie. Odpowiedź Mechanika była błyskawiczna. Po zaledwie dwóch minutach Łukasz Gloc zagrał przed bramkę do Tomasza Walioszczyka, który dopełnił formalności. W 21. minucie szczęście uśmiechnęło się do Zjednoczonych. Po strzale Marcina Antczaka z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę. W końcówce pierwszej połowy znów szanse mieli gospodarze, ale na posterunku był Dawid.
Po zmianie stron ponownie pierwsi zaatakowali Zjednoczeni. W 52. minucie strzelili nawet gola. Jeden z zawodników gospodarzy będący na pozycji spalonej absorbował uwagę bramkarza Mechanika. Sędziowie bramki nie uznali. W 57. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić zawodnik Zjednoczonych Krzysztof Kopera.
W 70. minucie strzelec bramki dla Zjednoczonych chyba zapomniał na czym w piłce polega zasada fair play. Po jednej z akcji napastnik gospodarzy nie oddał piłki celowo wybitej przez graczy Mechanika, tylko popędził na bramkę gości. Strzelił jednak wysoko nad poprzeczką.  W 78. minucie pod bramką gospodarzy mocno się zakotłowało, ale żaden z piłkarzy Mechanika nie zdołał skierować piłki do bramki. Chwilę później okazję dla gości miał Adam Olejnik ale jego strzał wybronił bramkarz Zjednoczonych.  W odpowiedzi gospodarze przeprowadzili szybką akcję. Strzał Jakuba Kowalskiego obronił jednak Dawid.
Już w doliczonym czasie gry za kolejny faul z powodu czerwonej kartki plac gry musiał opuścić Michał Kujawa i Zjednoczeni kończyli mecz w dziewiątkę. Losy meczu strzałem z rzutu wolnego mógł przesądzić Marek Brych, ale uderzył tuż obok słupka.
Mecz zakończył się podziałem punktów, który z przebiegu gry nie krzywdzi żadnego  zespołu.

Zjednoczeni Bełchatów – Mechanik Radomsko 1:1 (1:1)
Bramki: Sylwester Jarzębowski 9 – Tomasz Walioszczyk 11.

Autor: pejot