Kibic uderzył zawodnika

Do skandalicznego występku doszło podczas meczu 9. kolejki III grupy łódzkiej klasy B pomiędzy Spartą Dobrzelin a Kotanem II Ozorków. Sędzia główny był zmuszony zakończyć spotkanie w 55 minucie.

Nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy. Mecz rozgrywany był w spokojnej atmosferze. Nawet na boisku panowały przyjazne emocje. W trakcie drugiej połowy spotkania, a dokładnie w 55. minucie przy stanie 1:1,  z niewyjaśnionych przyczyn jeden z kibiców miejscowej drużyny wtargnął na murawę, podbiegł do piłkarza Kotana II Ozorków i uderzył go w twarz. Arbiter główny nie miał wątpliwości i odgwizdał koniec spotkania. Na nic zdały się protesty i prośby władz klubu o kontynuowaniu pojedynku. Mecz przerwano, sędzia sporządził odpowiedni opis motywujący swoją decyzję i całą sytuację wyjaśni Wydział Gier Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Najprawdopodobniej mecz zostanie zweryfikowany jako walkower 3:0 dla gości, ale nie wszystko jeszcze przesądzone, ponieważ władze Sparty Dobrzelin będą się od takiej decyzji odwoływać. Argumentują to jako pierwszą tego typu sytuację na ich obiekcie. Jednocześnie klub złożył doniesienie na policję na prowodyra całej akcji.